در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۲
نماینده اصلاح طلب مجلس ششم گفت: ‌روحانی در گرفتن رای اعتماد وزرای خود از ابتدا تا انتها با مشکلات اساسی روبرو خواهد بود.

سیدناصر قوامی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به معرفی کابینه دولت یازدهم عنوان کرد:‌ روحانی در گرفتن رای اعتماد وزرای خود از ابتدا تا انتها با مشکلات اساسی روبرو خواهد بود که باید با شجاعت در مقابل افراطیون بایستد و وزرای خود را معرفی کند. نباید فراموش کرد در مجلس نیز عقلایی همچون لاریجانی وجود دارند که مشکلات و مطالبات مردم را درک می‌کنند.

وی با بیان اینکه کابینه دولت یازدهم باید به توسعه سیاسی اقتصادی، رفاه مردم و تامین آزادی‌های مربوطه معتقد باشد، گفت: البته داشتن تخصص نیز در زمینه وزارتخانه‌های مربوطه امر مهمی است. ما در دوره گذشته شاهد این بودیم که حتی یک معلم ساده نیز می‌توانست وزیر شود اما امیدوارم شعار شایسته سالاری و اعتدال روحانی هرچه زودتر در معرفی کابینه محقق شود.

حجت الاسلام قوامی همچنین درخصوص بازگشت یاران امام(ره) به عرصه مدیریتی کشور گفت: این فرایند ساز و کارهایی دارد و باید تغییراتی در برخی ساختارها ایجاد شود که درحال حاضر این امر میسر نشده است ضمن اینکه این احتمال بسیار ضعیف است که اصولگرایان کانون‌های قدرتی که به دست آورده‌اند را به همین راحتی از دست بدهند.

وی افزود: افراطیون اصولگرا تاکنون هزینه‌های بسیاری برای خانه‌نشین کردن یاران امام پرداخت کردند بنابراین به همین راحتی از کنار این مساله عبور نخواهند کرد اما آنچه ضرورت دارد تغییر روندهایی است که کشور را به چنین وضعیتی رسانده است یکی از مقدمات بازگشت یاران امام به عرصه مدیریتی کشور برطرف شدن موانع است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید براینکه مبارزه با فساد سیاسی و اداری باید در راس فعالیت‌های دولت آینده قرار گیرد، گفت: در انتخابات اخیر آنگونه که من اطلاع داده‌اند در مرکز استان قزوین برای انتخابات شورای شهر 700 و یا 800 میلیون تومان خرج کرده‌اند که این مساله قابل بررسی است.

وی همچنین درخصوص برگزاری علنی جلسات شورای نگهبان یادآور شد: ما در مجلس ششم نیز متقاضی علنی بودن مجالس شورای نگهبان و خبرگان رهبری بودیم و بارها نیز این مساله مطرح شد امیدوارم با طرح دوباره این پیشنهاد این امر عملیاتی شود چراکه مردم در جریان بسیاری از مسائل قرار خواهند گرفت و می‌توانند وزن هریک از اعضای شورای نگهبان را مورد بررسی قرار دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار