در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۲۷۹۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۳
>> خبر
علیرضا کفایی
آقای مصباح یک روز پس از این خاطره آقای هاشمی ، خاطرات خود را از آن واقعه گفتند و گرچه تلویحاً با ذکر آیه ای از قرآن کریم ، هاشمی را دروغگو و گستاخ خواندند اما اصل ماجرا را رد نکردند و پذیرفتند که...
علیرضا کفایی یادداشتی را برای سلام نو ارسال کرده که در ادامه می‌خوانید:

جنجال اخیر خاطره ها ، تاریخ را هم ورق زد و بار دیگر اذهان و افکار را متوجه انقلابیون راستین و انقلابیون دروغین کرد . آنچه را که آقای هاشمی رفسنجانی در مورد آقای مصباح میگوید و قرائنی هم برایش ذکر می کند صحت داشته باشد یا خیر مطلبی است که بنا بر ادعای آقای هاشمی ، رهبری شاهد ماجرا بوده اند که آقای مصباح گفته است " .... من این مبارزه را حرام می دانم!، به جامعه مدرسین هم گفته ام، مبارزه با شاه حرام است!، آقای خامنه ای از او پرسیدند: دلیلت چیه؟. آن آقا در جواب گفته بود: مبارزه ای که مجاهدین و چپی ها در آن باشند، حرام است!. آقای خامنه ای هم به تلخی به او گفته بود: اگر اهل مبارزه نیستی، خب مبارزه نکن ولی لااقل مبارزه را با این حرفها خراب نکن!. آقای هاشمی در ادامه می گوید رهبری از سال 48 تا سال 57 با آن آقا یک کلمه هم حرف نزد "
آقای مصباح یک روز پس از این خاطره آقای هاشمی ، خاطرات خود را از آن واقعه گفتند و گرچه تلویحاً با ذکر آیه ای از قرآن کریم ، هاشمی را دروغگو و گستاخ خواندند اما اصل ماجرا را رد نکردند و پذیرفتند که مبارزه را جایز نمی دانستند ولی طرف بحث را فقط آقای هاشمی ذکر کردند و اینکه رهبری در آن زمان سکوت کرده بودند .
خطای بازگویی قسمتی از این خاطره چه از جانب آقای هاشمی باشد و چه از جانب آقای مصباح در اصل قضیه تغییری ایجاد نمی کند و آن هم اینکه آقای هاشمی مدعی است که آقای مصباح در دوران مبارزه از حضرت امام حمایت نکردند و مبارزه را حرام میدانستند و خود آقای مصباح هم میگوید که در آن دوران ، مبارزه ایی نکرده است چون حجتی برای این کار نداشته و اسلام را در خطر نمی دیده است " .... برای من حجت نیست . شاید من اشتباه کرده باشم، اما اگر اشتباه هم کرده‌ام، خودم را معذور می‌دانم. "
قبل از انقلاب گروهها و افرادی علیه شاه مبارزه می کردند و از روحانیون نامهای بسیاری است که در میدان مبارزه حاضر بودند و رهبری انقلاب را هم حضرت امام بعهده داشتند که خود هم روحانی بود و هم با تیز بینی خاصی گروهها و افراد مبارز را بهتر از دیگران می شناختند و با احاطه کاملی که بر فقه داشتند ، هیچگاه نگفتند که چون فلان گروه یا فلان فرد و یا مشخصاً نفرمودند که چون مارکسیستها و مجاهدین خلق هم در میدان مبارزه علیه شاه هستند پس این مبارزه حرام است و یا جایز نیست و یا حجتی برای مبارزه وجود ندارد و بر عکس امام حجتی تام و تمام بر مبارزه پیگیر همه آحاد ملت با شاه خائن داشتند و اکثر شاگردان و مریدان و مقلدین امام به تبعیت از او در میدان مبارزه حضور داشتند . جای سوال است که چرا آقای مصباح بجای اینکه بگوید مبارزه با شاه را حرام میدانم و یا توجیه کند که حجتی برای مبارزه نداشته است ، نگفته است که چون امام خمینی با شاه به مبارزه برخاسته است و دیگر انقلابیون او را همراهی می کنند پس حجت بر من فرض و تمام است و علیه شاه و رژیم سفاک و خونریز و فاسد قیام می کنم !؟
معلوم نیست آقای مصباح از کدام حجت شرعی سخن می گوید که او را معذور کرده است تا بر خلاف امام خمینی (ره) فکر و عمل نماید . اگر حضور مارکسیستها و مجاهدین (منافقین) را دلیلی بر عدم همراهی خود با انقلابیون و در راس آنها امام خمینی می آورد حتماً خود را افقه تر و اعلم تر از امام میدانستند ! از سویی دیدارها و ملاقاتهای گروهها و افرادی با امام در پیش از انقلاب و در فرانسه نشان می دهد که حضرت امام تنگ نظری حجتیه را قبول نداشتند و آنان را متحجر و مقدس نما می خواندند " دیروز مقدس‏ نماهاى بیشعور مى ‏گفتند دین از سیاست جداست و مبارزه با شاه حرام است .... " و تاکید بر مبارزه داشتند .
شاه به این نتیجه رسیده بود که افرادی برای مخالفت و مبارزه حجتی ندارند و مبارزه با او را حرام می دانند و جایز نمی شمارند و لذا انقلابیون را لاابالی و خیال پرور بی هدف معرفی میکرد و در 31 خرداد 1350 در مصاحبه ایی با نشریه هندی گفت " ناراحتي‌هاي اجتماعي امري است که دامنگير همه کشورهاي جهان، چه کشورهاي مترقي و چه کشورهاي در حال رشد شده است. ما هم از اين مشکل سهمي داشته‌ايم، اما نه از آن‌گونه مشکلاتي که مثلاً کشورهايي چون آمريکا و ترکيه داشته و دارند. نکته مهم و قابل توجه اين است که اين‌گونه لاابالي‌گري‌ها در اجتماع ما منحصر به عده معدودي خيال‌پرور بي‌هدف در ميان جوانان است و بسيار ديده شده است که افراد ملت ما، به‌ويژه روستائيان آزاد شده و کارگران، اين افراد را تعقيب کرده، از محيط خود رانده و يا آنها را دستگير نموده به مقامات پليس تحويل داده‌اند. بدين سان اين مسئله موجب نگراني براي ما نيست. البته ما از شنيدن صداي مخالف رويگردان نيستيم، ما به صف مخالف هم نيازمنديم، ما مخالفاني را که نيت سازندگي دارند تشويق مي‌کنيم، ما در صف مخالف احزابي مانند حزب مردم داريم، اما نکته جالب اين است که در کشور ما امري براي مخالفت وجود ندارد. آنها با چه چيز مي‌خواهند مخالفت کنند؟ با انقلاب سفيد؟ با برنامه‌هاي اصلاحات ارضي؟ با سهيم شدن کارگران در سود کارخانه‌ها؟ با برابري بانوان با مردان؟ حقيقت آن است که مواد دوازده‌گانه انقلاب تمام آن چيزهايي را که افراد ملت ما طي قرن‌هاي متمادي آرزوي رسيدن بدان‌ها را داشتند به آنها ارزاني داشته است. بدين ترتيب براي صف مخالف مسئله زيادي باقي نمي‌ماند که در اطراف آن سرو صدا راه بياندازند. "
چگونه انقلابی که به زعم آقای مصباح مقدمات مبارزه اش یعنی حضور مبارزین در صحنه و مخالفت علنی با شاه و سرنگونی او ، باطل و حرام بوده و حجتی برای آن تعریف نشده است ! پس از پیروزیی که با رنج و مرارت انقلابیون و زندان و شکنجه دیگران به ثمر رسیده است ، اکنون مباح و محترم است . بیشتر به یک شوخی می ماند که فردی به دلایل واهی مبارزه با شاه را حرام بداند و حجتی بر آن نداشته باشد اما پس از اینکه انقلاب صورت پذیرفت قصد در اختیار گرفتن عنان کار را داشته باشد و خود را سهیم و بلکه صاحب انقلاب بداند !
آقای مصباح که به قول خودشان در قبل از انقلاب برای مبارزه حجتی نداشتند و اسلام را در خطر نمی دیدند ، پس از پیروزی انقلاب هم که کشور مورد تهاجم نظامی قرار گرفت و جنگ 8 ساله در ابتدای پیروزی انقلاب از سوی ابر جنایتکاران بشری بر کشور تحمیل شد ، در دفاع مقدس حضوری نداشتند و شخصاً به این موضوع اذعان نمودند . آیا در دفاع مقدس هم حجتی برای حضور نداشتند . البته گفتند : " حضور در جبهه ها و نیز کمیته امداد موضوعی هستند که همواره به حضور افراد در آنها غبطه می خورم ، هر چند شرایط زندگی ام طوری نبود که بتوانم وارد شوم و فعالیت کنم . " اگر آنجا بدلیل حضور مجاهدین خلق حجتی برای مبارزه نداشتند شاید اینجا هم بدلیل اینکه امام در سال 58 آقای مهدی کروبی را مامور تاسیس و رئیس بنیاد شهید نمودند و آقای میرحسین موسوی نخست وزیر دفاع مقدس بودند ، در جنگ حضور نیافتند .!
در آنجا حجت نداشتند و در اینجا غبطه می خورند ، کاش لااقل برای پیش از انقلاب و حضور در میدان مبارزه و در جمع انقلابیون هم غبطه می خوردند ولی ظاهراً همچنان مصر هستند که مبارزه با شاه حرام بود و از آن گذشته و باز گویی آن نه تنها نگران نیستند که غبطه هم نمی خورند .
سالهای مبارزه پیش از انقلاب و تقدیم شهیدانی والامقام در راه پیروزی انقلاب که بدست شاه خائن و عمالش به شهادت رسیدند و سالهای پس از انقلاب و در دوران دفاع مقدس که شهیدان بزرگواری برای صیانت از انقلاب جان خود را فدا کردند و خونهای پاکی که بر زمین ریخت تا انقلاب بماند ، صحنه ها و عرصه های تعیین کننده ایی بود که یکی به پیروزی انقلاب منجر شد و یکی به تثبیت انقلاب و در تمام این صحنه ها آقای مصباح هیچگونه حضوری نداشتند و غایب بودند و جای تعجب دارد فردی که دور از رنجهای ملت بوده و در صحنه های حساس انقلاب حضور نداشته است و از قیام علیه شاه خائن تا همراهی رزمندگان و شهیدان به دنبال حجت است و به " غبطه می خورم " بسنده می کند ، امروز جایگاه ویژه ایی برای خود جستجو می کند .
آن روزگاران ، ولایت امام حجت شرعی آقای مصباح نبود و امروز آنچنان از ولایت سخن می راند که تاریخ هم شرمسار میشود . آقای مصباح یزدی محترم به فرموده امام " طبع یک انقلاب فداکاری است ، لازمه یک انقلاب شهادت و مهیا بودن برای شهادت است " اما حضرتعالی بفرمائید کجای این انقلاب هستید ؟ آقای هاشمی رفسنجانی خطاهایی هم اگر داشته است لااقل دوست و دشمن اذعان دارند که در کوران مبارزات پیش از انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی حضور فعال و بی چون و چرایی داشته و همیشه مورد تائید امام راحل بوده اند ، همان امام خمینی (ره) که سخن و رفتارش برای شما حجت نبود .
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا - ای پروردگار من ، مرا به راستی و نيکويی داخل کن و به راستی و نيکويی بيرون بر ، و مرا از جانب خود پيروزی و ياری عطا کن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۰
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۴
0
0
علامه شهید مرتضی مطهری کجا بعضی دیگه کجا!!!
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار