در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۰۷۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۳
حرف روز/
به نظر می‌رسد که بحث و اعلام موضوع درباره این حزب در شرف تاسیس هرچند که از طوفان آغازینش عبور کرده اما همچنان ادامه دارد.
حرف روز: هر از چند گاهی یک موضوع به سوژه فضاهای مجازی و رسانه‌ای تبدیل می‌شود به نحوی که فعالین این فضا هر یک موضع و دیدگاه خود را راجع به آن موضوع مطرح می‌کنند. این سوژه‌ها می‌توانند موضوعات اجتماعی مانند چالش آب سرد باشند یا موضوعات سیاسی مانند تاسیس یک حزب اصلاح‌طلب جدید که مانند همان سوژه‌ها بسیاری خود را موظف بدانند که حتی پیش از اعلام مواضع آن، به تحلیل و پیش‌بینی آینده آن بپردازند که این مساله هم آثار مثبت دارد و هم آثاری منفی.

طی ماه‌های گذشته موضوع انتشار ناخواسته خبر درخواست حزب «ندای ایرانیان» برای اخذ مجوز، یکی از این سوژه‌ها بود. اظهار نظر در خصوص این حزب به نحوی گسترده شد که شاید دیگر کمتر کسی از فعالین یا حتی علاقمندان به سیاست باشد که به اظهارنظر در این خصوص در شبکه‌های مجازی نپرداخته باشد.

دامنه اظهار نظر در این رابطه فقط به کاربران فضای مجازی محدود نبود، بلکه تقریبا تمام رسانه‌های مجازی و مکتوب سیاسی کشور و حتی بسیاری از رسانه‌های غیرفارسی زبان خارجی هم با انتشار گزارش، تحلیل یا مصاحبه‌هایی به این موضوع پرداختند.

برخی تاسیس این حزب را انشقاق در اصلاحات تعریف کردند و برخی دیگر نیز تاسیس آن را فرصتی دانستند که حزبی به احزاب اصلاح‌طلب کشور اضافه شود و شاید ایده‌هایش آب سردی بر تن فضای سیاسی کشور باشد تا آن را تحرکی بیشتر ببخشد. برخی موسسین آن را خائنین به اصلاحات دانستند و برخی هم با اشاره به سوابق موسسین آن، خواستار حمایت از آن شدند. برخی حتی آن را پروژه ساخته شده جریان اصولگرا و نهادهای خاص تعبیر کردند و در مقابل هم بسیاری این تئوری‌های توطئه را ناشی از بدگمانی و خیال‌پردازی تفسیر کردند. برخی دیگر این حزب را فصلی و بدون آینده دانستند و برخی هم آن را با احزاب مشابه مانند عدالت و توسعه ترکیه قیاس کردند. یا اینکه برخی از روحانیون اصولگرا ترکیب دیپلمات‌های نزدیک به ظریف و خرازی و جوانان اصلاح‌طلب را نقشه‌ای برای تسخیر مجلس دانستند و برخی هم همین حدس و گمان را هم به فال نیک گرفتند.

با این وجود به نظر می‌رسد که بحث و اعلام موضوع درباره این حزب در شرف تاسیس هرچند که از طوفان آغازینش عبور کرده اما همچنان ادامه دارد.

به گزارش سلام نو، در جدول زیر برخی موافقین و مخالفین تاسیس این حزب لیست شده‌اند:

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار