در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۳
>> خبر
دستیار ویژه رئیس جمهور :
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت‌ها و اقوام با بیان اینکه آنچه در سرزمین فلسطین و غزه می‌افتد ربطی به کلیمی‌ها ندارد و همچنین آنچه توسط آمریکا و داعش صورت می‌گیرد ربطی به مسیحیت و اسلام ندارد، گفت: بدفهمی دینی و تعصبات بزرگترین خطر برای امنیت است

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت‌ها و اقوام با بیان اینکه آنچه در سرزمین فلسطین و غزه می‌افتد ربطی به کلیمی‌ها ندارد و همچنین آنچه توسط آمریکا و داعش صورت می‌گیرد ربطی به مسیحیت و اسلام ندارد، گفت: بدفهمی دینی و تعصبات بزرگترین خطر برای امنیت است

به گزارش خبرنگارایلنا حجت‌الاسلام علی یونسی در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران اقلیت‌های دینی در هشت سال دفاع مقدس گفت: برای من باعث مباهات و افتخار است که هر کس در ایران بتواند بلند شود و بگوید من کلیمی، مسیحی، زرتشتی و... هستم و به این قومیت خود بدون هیچ ترس و واهمه‌ای افتخار کند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت‌ها و اقوام ادامه داد: ما در سرزمینی زندگی می‌کنیم که ما را با بالاترین ارزش‌ها به یکدیگر پیوند زده است.

وی با اشاره به صحبت‌های امام (ره) که فرموده بودند اگر همه انبیاء در یک زمان و مکان حضور داشتند با همدیگر اختلافی نداشتند بیان کرد: اختلاف در هر جامعه‌ای ناشی از هواپرستی، تعصبات و حب نفس است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت‌ها بیان کرد: آنجا که خدا حضور داشته باشد و در راه خدا بودند معنی داشته باشد هیچ اختلافی جلوه نمی‌کند.

وی گفت: شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس به علت ویژگی تعلق به خدا، اختلافی با همدیگر نداشتند زیرا اختلاف مانع رسیدن به خدا و خدایی شدن است و همین اختلاف و منیت و علایق شهوانی است که ما را به جان یکدیگر می‌اندازد و باعث اختلاف می شود.

یونسی با اشاره به ماجرای برادرکشی هابیل و قابیل گفت: این قضیه یکی از رمزهای مشترک همه ادیان الهی است زیرا دو برادر که در یک خانواده و تحت یک تربیت قرار داشتند و هیچ عامل بیرونی برای تحریک آنها وجود نداشت ولی آنچه باعث اختلاف آنها شد، پیروی از هوای نفس و منیت بود.

یونسی تاکید کرد: آن چیزی که انسان را درگیر خوب و بد می‌کند همین هوای نفس است. همه پیامبران الهی آمده‌اند تا جوهر پاک انسان از الهامات شیطانی نجات دهند.

وی گفت: ماجرای هابیل و قابیل نشان می‌دهد اولین خونی که ریخته شد بخاطر هوای نفس بود و از آنجا برادرکشی‌ها در تاریخ شروع شد.

وی اضافه کرد: اما شهدا توانسته‌اند خود را از این مساله پرواز دهند و به طرف خدا بروند و در این صورت است که آنها دیگر به زمان و مکان تعلق ندارند و از "منیت" دور شده و "ما" شده اند.

وی گفت:‌آنها قبل از شهادت در یک خانواده، در یک هویت و در یک اسم محدود بودند و زمانی که شهید شده‌اند به خدا متصل و به همه متعلق شده‌اند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت ها و اقوام با بیان اینکه ایثار و از خودگذشتگی شهدا بزگترین آموزش اجتماعی برای ما بود، تصریح کرد: آنها نشان دادند که ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند ولی این تفاوت‌ها بهانه‌ای برای دشمنی نمی‌شود و این تفاوت‌ها تهدید نیستند بلکه فرصت‌اند و خداوند آنها را آفریده و خواسته است که ما متفاوت باشیم.

وی افزود: اما زمانی که فردی بخواهد از این تفاوت‌ها در جهت سلطه به دیگری سود بجوید و خود را اثبات و دیگری را نفی کند، عین استکبار و دشمنی است.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقلیت‌ها و اقوام با اشاره به منش رزمندگان 8 سال دفاع مقدس در جبهه ها گفت: ما هیچ گاه مشاهده نمی‌کنیم رزمندگان بخواهند همدیگر را به دین و آیین خود دعوت کنند آنها همدیگر را به همان صورت پذیرا بودند و این یک الگوی خدایی و ایده‌آل برای ایرانیان است.

وی با اشاره به اینکه ایرانیان در طول تاریخ خداپرست بوده‌اند، گفت: همیشه پرچم توحید در این کشور برافراشته بوده است و تمام اقلیت‌ها با تفاوت های خود در کنار یکدیگر با دشمن متجاوز جنگیده‌اند. ما در ایران به این مسئله بزرگ در طول تاریخ افتخار می کنیم و هیچگاه نسل‌کشی به خاطر مذهب و دین را مشاهده نکرده‌اید.

یونسی گفت: هرچند ممکن است تغییرات مذهبی در طول تاریخ اتفاق افتاده باشد ولی هیچ‌گاه این تغییرات به اجبار نبوده و هیچ گروهی بدنبال نابودی گروه و اقلیت دیگری نبوده است.

یونسی اضافه کرد: ما همیشه شاهد بوده‌ایم جریان‌های خارج از ایران به این سرزمین حمله کرده‌اند و بزرگترین جفاها را در حق این ملت و مردم روا داشته‌اند ولی هیچ‌گاه مردم این سرزمین خودشان به این اعمال اقدام نکرده‌اند.

دستیار ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه مسائلی که در منطقه در حال وقوع است امتحان عجیبی برای ما است گفت: ما مشاهده می کنیم افرادی از اروپا و آمریکا در این جنایات وحشیانه داعش شرکت دارند ولی هیچ ایرانی در بین آنها نیست.

وی گفت: اروپا و آمریکا به خود افتخار می کند که به مرحله ارزشمندی از تمدن خود رسیده و شهروندانی بدون خشونت تربیت کرده است ولی ما در چند سال گذشته جنایاتی در بوسنی و اقصی نقاط  آمریکا و اروپا مشاهده می کنیم که این جنایات ریشه در تربیت و فرهنگ آنها دارد.

یونسی گفت: ما قبول داریم امروز آنچه که در سرزمین فلسطین و غزه می‌افتد ربطی به کلیمی‌ها ندارد و همچنین آنچه توسط آمریکا و داعش صورت می‌گیرد ربطی به مسیحیت و اسلام ندارد.

وی با اشاره به جنایات هیتلر در جنگ جهانی دوم گفت: ما همچنین قبول داریم آنچه که در حق کلیمیان در آن زمان اتفاق افتاد را نباید به حساب مسیحیان بگذاریم.

یونسی در پایان با بیان اینکه بدفهمی دینی و تعصبات بزرگترین خطر برای امنیت است گفت: خوشبختانه در جمهوری اسلامی ازاین کج فهمی ها و بدفهمی ها کم داریم و خود دفاع مقدس کلاس آموزشی برای وحدت و همدلی بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار