در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۳
>> خبر

رییس‌جمهور کشورمان در دیدار نخست وزیر لبنان، عزت، وحدت و آبادی لبنان را خواست قلبی ملت ایران دانست و گفت: در صورتی که همه اقوام و مذاهب در اداره لبنان حضور داشته باشند، امنیت و توسعه لبنان پایدار می‌ماند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، عصر جمعه به وقت نیویورک، در دیدار با نخست وزیر لبنان، دو ملت ایران و لبنان را دو ملت صمیمی و برادر دانست و با ابراز نگرانی نسبت به نا امنی هایی اخیر لبنان، اظهار امیدواری کرد ارتش لبنان با توانمندی در مقابل تروریست ها از امنیت کشور و مردم لبنان حراست کند.

وی با تأکید بر این‌که «ثبات و امنیت لبنان برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است»، گفت: لبنان همواره الگویی برای همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب بوده است که باید تلاش کرد این موضوع تقویت شود و ایران چون گذشته هرگونه کمک لازم برای آرامش و تحکیم وحدت در لبنان را وظیفه خود می‌داند.

وی با ابراز تأسف نسبت به آتش‌افروزی از طریق اختلافات قبیله‌ای و مذهبی در برخی کشورهای منطقه، افزود: امروز خشونت و تروریسم مشکل اصلی منطقه خاورمیانه است.

رییس‌جمهور با اشاره به شرایط حساس منطقه، استقرار کامل دولت در لبنان را ضروری دانست و گفت: برای ایران، اتحاد و یکپارچگی و توانمندی لبنان مهم است که با ایفای نقش همه اقوام و مذاهب محقق می شود و در این صورت است که امنیت و توسعه لبنان پدید می آید و رژیم صهیونیستی به فکر تجاوز جدیدی به لبنان نخواهد افتاد.

«تمام سلام» نخست وزیر لبنان نیز در این دیدار، حضور دکتر روحانی در جایگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران را فرصتی برای توسعه عقلانیت، راهگشایی و برادری در منطقه دانست و با تأکید بر تعمیق و تثبیت مناسبات دو کشور، اظهار کرد: در مناسبات بین‌المللی گفته‌ایم که ادامه ارتباط با ایران، برای لبنان در اولویت است.

وی با تمجید از جایگاه ایران در کمک به تحکیم وحدت ملی لبنان، دیدگاه‌های رییس جمهوری اسلامی ایران درباره الزامات مبارزه با تروریسم را ستود و در پایان نیز از رییس جمهوری خواستار شد، سلام های گرم دولت و ملت لبنان به رهبر معظم انقلاب اسلامی را ابلاغ کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار