در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۰۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۳
>> خبر
مجلس محلی استان آچه اندونزی روز شنبه قانونی را تصویب کرد که به موجب آن همجنسگرایی جرم محسوب شده و مرتکبان اعم از زن یا مرد به 100 ضربه شلاق محکوم می شوند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس مجلس محلی دولت خودمختار اسلامی استان آچه اندونزی صبح امروز (شنبه) و در واپسین هفته از فعالیت قانونی خود با رای هر 69 عضو مجلس ، همجنسگرایی را جرم محسوب کرد.

بر اساس این قانون، همجنسگرایی و ازدواج مردان و زنان همجنس گرا جرم محسوب شده و همجنسگرایانی که با هم ارتباط جنسی برقرار می کنند، به 100 ضربه شلاق محکوم می شوند.

مجلس محلی آچه این قانون را پس از یک هفته بحث و جدل و اعتراضات برخی محافل حقوق بشری و فشاربرخی از این محافل به دولت مرکزی اندونزی برای جلوگیری از تصویب این قانون،تصویب کرد.

با این حال در قانون تصویب شده، به دلیل فشار دولت جاکارتا مجازات مرگ و سنگسار برای همجنسگرایان در نظر گرفته نشده است.

دولت اندونزی و دولت محلی آچه از سال 2006 توافقنامه ای را امضا کردند که به موجب آن دولت محلی آچه  از استقلال داخلی در اجرای قوانین اسلامی در محدوده استان آچه برخوردار است.
این توافق نامه پس از سال ها جنگ بین دولت مرکزی اندونزی و مسلمانان استان آچه که 99 درصد از جمعیت این استان را تشکیل می دهند، صورت گرفت.

از آن زمان تا کنون دولت محلی آچه بر اساس اصول شریعت اداره می شود و پلیس و محاکم قضایی ، قوانینی را که بر اساس اصول اسلامی در مجلس محلی تصویب می شود به مورد اجرا می گذارند.

اندونزی که نزدیک به 300 میلیون جمعیت دارد، پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان محسوب می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار