در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
>> خبر
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش گفت: «اگر بخواهم عملکرد ارتش را با نیروی موازی خودمان در کشور که در بحث عمرانی و اقتصادی شرکت داشته مقایسه کنیم، چند برابر آنها کار عمرانی در بحث پدافند غیرعامل انجام داده‌ایم.»

امیر سرتیپ علی آراسته به مناسبت هفته دفاع مقدس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران گفت: «به نظر من عمدا یا سهوا پرداختن به اقدامات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این ماه‌های اول جنگ مغفول مانده و مظلوم واقع شده است، که جا دارد به مناسبت هفته دفاع مقدس به صورت مفصل به این موضوع مغفول‌مانده توجه خاص صورت گیرد.»معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره با روش‌های تاکتیکی نظامی گفت: «طبق شیوه تاکتیکی نظامی تا زمانی که تک و آفند دشمن متوقف و حمله آن سد نشده باشد، آفند یا تک‌ معنا ندارد. بنابراین در آن وضعیت جنگی که دشمن با تمام قوا در حال پیشروی بود، اگر متوقف یا تثبیت نمی‌شد بازپس‌گیری زمین اصلا معنا پیدا نمی‌کرد. سد پیش‌روی، متوقف‌کردن و در‌‌نهایت فروبردن ماشین جنگی پرتحرک دشمن در لاک دفاعی در‌‌ همان دو هفته اول جنگ صرفا با محوریت ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه نیروی زمینی قهرمان در زمین و دریا صورت گرفت.»

ارتش نبود، خوزستان جدا شده بود

او با اشاره به عملیات‌های نیروی زمینی، نیروی هوایی و دریایی ارتش در روزهای آغازین، پس از تهاجم عراق گفت: «فراموش نکرده‌ایم که چگونه ۱۴۰ فروند هواپیما در یک‌روز پس از تجاوز، در یک مرحله همه نقاط حساس دشمن را بمباران کردند، یا نیروی دریایی در خلیج‌فارس به‌طور کامل نیروی دریایی دشمن را ساقط و در خور عبدالله محبوس کرد.»این فرمانده نظامی ادامه داد: «ما نمی‌توانیم مقاومت‌های جانانه گردان ۱۵۳ لشکر ۷۷ را در عملیات بهمن‌شیر فراموش کنیم و همچنین شجاعت‌ها و رشادت‌های دانشجویان دانشگاه افسری که برخلاف حکم رییس‌جمهوری وقت کشور و فرمانده کل قوا به جبهه اعزام شده و کشته و مجروح دادند را از یاد ببریم. اگر این مقاومت‌ها نبود، معلوم نبود دشمن کجا‌ها را تصرف می‌کرد.»آراسته با بیان اینکه حضور مقتدرانه در سال‌های بعد از آغاز جنگ مدیون این رشادت‌هاست، گفت: «اگر این حضور قدرتمندانه و مقتدرانه ارتش و علی‌الخصوص نیروی زمینی نبود، دشمن به اهداف خود در مقاطع اولیه رسیده بود و اهواز و خوزستان را به‌راحتی از ایران جدا کرده بود.»

فداکاری ارتش عمدا یا سهوا مورد غفلت قرار گرفته است

او با اشاره به اینکه این رشادت‌ها در همه ابعاد پرسنلی لجستیکی و فرماندهی در تاریخ جنگ‌ها بی‌بدیل است، گفت: «اما متاسفانه از دید تاریخ‌نویسان و پژوهشگران جنگ عمدا یا سهوا اگر نخواهیم طور دیگری تعبیر کنیم مورد غفلت واقع شده است.»او گفت: «من به‌عنوان یک سرباز و میراث‌دار شهدای اوایل جنگ انتظار دارم به این موضوع بیشتر پرداخته و در تفسیر هفته‌های اول جنگ کارهای بیشتری انجام شود، تا به این وسیله بتوانیم گوشه‌ای از زحمات و ایثارگری‌های آنها را جواب داده باشیم.»

بعد از قطعنامه 598 به‌دنبال حفظ یگان رزمی بوده‌ایم

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اقدامات و برنامه‌های نیروی زمینی بعد از جنگ گفت: «ارتش جمهوری‌اسلامی‌ایران مخصوصا نیروی زمینی به‌دور از همه فعالیت‌های اقتصادی بلافاصله بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ تا به امروز تنها به‌دنبال حفظ و تقویت یگان‌های رزمی خود بوده است. ما سعی کرده‌ایم در همه مولفه‌های اصلی یک آمادگی رزمی در بحث تجهیزات، مهمات و نیروی انسانی داشته باشیم.»آراسته با اشاره به آمادگی رزمی نیروی زمینی ارتش گفت: «امروز ما از نظر توان نظامی، رزمی و آمادگی جنگی در بهترین وضعیت و حالت قرار داریم و گوش‌به‌فرمان مقام عظمای ولایت و فرماندهی کل قوا بوده و در هر نقطه‌ای از جهان و کشور که لازم باشد، آماده نبرد هستیم.»امیر آراسته درباره اقدامات مهندسی ارتش گفت: «مهندسی نیروی زمینی ارتش طی این سال‌ها مظلوم واقع شده است. زیرا این یگان از فردای پذیرش قطعنامه در حالی که این یگان در نیروهای موازی وارد بحث اقتصادی شده بودند، در مناطق مرزی جنوب و غرب بالغ بر ۲۰۰میلیون‌هکتار زمین‌های آلوده به مین را با حداقل امکانات پاکسازی کرده‌اند.»امیر آراسته با اشاره به اقدامات نیروی زمینی در عرصه پدافند غیرعامل گفت: «نیروی زمینی ارتش امروز افتخار دارد که در این عرصه ملی به اقدامات بسیار بزرگی دست زده است، که اگر بخواهیم با نیروی موازی خودمان در کشور که در بحث عمرانی و اقتصادی شرکت داشته مقایسه کنیم، چندبرابر آنها کار عمرانی در بحث پدافند غیرعامل انجام داده است.»
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار