در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۰۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
>> خبر
مبارزه با ایران هراسی تنها وظیفه رسانه ها و وزیر امور خارجه و دولت نیست بلکه ایرانیان فرهیخته و اهل علم و دانش در خارج کشور نیز لازم است به سهم خود در این زمینه تلاش کنند.

رییس جمهور، «امید» را اساس کلیه فعالیت های علمی، تحقیقاتی، فرهنگی و اقتصادی دانست و گفت: وقتی مردم امید پیدا می کنند و آینده را روشن می بینند، همه چیز درست می شود و دولت هم باید به مناسب سازی شرایط لازم برای اصلاح امور بپردازد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح شنبه به وقت نیویورک در جمع اساتید، دانشجویان و دانش پژوهان ایرانی مقیم آمریکا، با اشاره به استقرار ثبات و آرامش در فضای اقتصادی ایران طی یکسال گذشته، افزود: جامعه امیدوار و با نشاطی ایجاد شده است. مردم ایران دارند خوب تلاش می کنند و در بسیاری موارد، دولت دنباله رو مردم ایران است. دولت وظیفه دارد ضمن حفظ امید مردم، نسبت به ایجاد فرصت برای حرکت سریع مردم اقدام کند.

رییس جمهور، مشارکت ۷۳ درصدی واجدین شرایط رأی دهی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ را نشانه وجود امید به آینده و علاقه مردم ایران به مشارکت فعال دانست و خاطرنشان کرد: در سفرهای استانی، عشق و امید را در میان مردم نقاط مختلف کشور شاهد هستیم و طی یکسال اخیر هر موفقیتی که به دست آمده است بخاطر روحیات، فداکاری، تلاش و همبستگی مردم بوده است.

روحانی افزود: ایران استعداد و زمینه این را دارد که از مرحله در حال توسعه به یک کشور پیشرفته و توسعه یافته تبدیل شود. در این راه، تلاش دولت نیز این است که هم فضای دانشگاه‌های کشور بانشاط تر باشد و هم کیفیت دانشگاه‌ها ارتقا پیدا کند.

رییس جمهور در آغاز سخنانش، حضور ایرانیان تحصیل کرده و فرهیخته در کشورهای دیگر را سرمایه ای ارزشمند دانست و ایرانیان مقیم خارج کشور را همچون آیینه ای برای نشان دادن واقعیت ایران در خارج کشور قلمداد کرد و افزود: توسعه ایران نیازمند کمک همه ایرانیان داخل و خارج کشور است و کمک به وطن و عشق به ایران، چیزی است که جایگزینی ندارد.

رییس شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری ضمن دعوت از اساتید و دانشجویان ایرانی مقیم خارج کشور برای اهتمام بیشتری نسبت به ارتباطات علمی و تحقیقاتی بیشتر و نزدیک تر با دانشگاه‌ها، پارکهای علمی و فناوری و مراکز تحقیقاتی ایران، گفت: علم، مرز نمی شناسد و بویژه با وسایل ارتباطی و اطلاعاتی پیشرفته ای که وجود دارد، انتظار می رود ارتباطات علمی روز به روز گسترده تر شود.

روحانی در بخش دیگر سخنانش، مبارزه با ایران هراسی را وظیفه همه ایرانیان داخل و خارج از جمله دانشجویان و اساتید ایرانی مقیم خارج کشور دانست و گفت: مبارزه با ایران هراسی تنها وظیفه رسانه ها و وزیر امور خارجه و دولت نیست بلکه ایرانیان فرهیخته و اهل علم و دانش در خارج کشور نیز لازم است به سهم خود در این زمینه تلاش کنند.

رییس جمهور با اشاره به ایستادگی مردم ایران در برابر فشارهای تحریم، به قدم های دولت یازدهم برای عبور دادن زندگی مردم از مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: این گام ها در شرایطی برداشته شده که هنوز نه توافقی نهایی شده و نه تحریمی برداشته شده است.

رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه کشور ظرف یکسال گذشته از بسیاری مشکلات عبور کرده است، به گام های استوار ایران در عرصه سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: باید در چارچوب منافع ملی خود با دنیا تعامل کنیم. مردم ایران اهل دعوا و درگیری و تجاوز نیستند و هرگز آغازگر تخاصم نبوده ایم.

روحانی همچنین «تحریم» را اقدامی غلط و ضد انسانی و «یکجانبه گرایی» را راهی نادرست دانست و تصریح کرد: یکجانبه گرایی معنا ندارد بلکه همه باید به دنبال چند جانبه گرایی و تعامل باشیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
مهدي خواجه وند طا يقاني نسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
0
2
جناب روحاني اقاي خاتمي گفت هر نه روز يكبار يك بحران برايش درست ميكردند وچوب لاي چرخ دولتش مي گذاشتد توي ايران رييسجمهور هيچ كاره است لطفا استعفاء
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار