در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
>> خبر

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است که دولت سابق تنها 30 درصد احکام قانون برنامه پنجم توسعه را اجرایی کرده و نباید قوانین برنامه پنج ساله بی‌فایده باشد.

غلامرضا اسدللهی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با میزان پاینبدی این دولت به برنامه ها و قوانین گفت: شرایط در این دولت بسیار متفاوت است اما به هر حال توقع نداریم که بسیاری از امور که غیرقانونی بود و یا وجاهت قانونی نداشت و از سوی دولت سابق صورت می‌گرفت در این دولت نیز صورت بگیرد. این دولت از این جهت سمت و سوی قانونگرایی دارد و بر همین موضوع هم تاکید دارد.

نماینده تربت جام ادامه داد: به هر حال کار غیر قانونی حتی یک ذره‌اش هم به چشم می‌آید ولی خب بعضی جاها اختلاف استباطی است و این اختلاف ممکن است به عنوان عمل غیرقانونی هم برداشت شود. در مجموع احساس می شود که اقدامات چارچوب پیدا کرده و بنیه کارشناسی بیشتری دارد.

وی افزود: ما تاکید داریم که هر جایی که قانون جوابگو نیست و یا به روز نشده بیایند و برای آن قانون تصویب کنند نه اینکه یک رویه غیرقانونی را در کشور ایجاد کرده و بعد آن را اجرا کنند.

این نماینده مجلس در ارزیابی اش از میزان اجرای برنامه پنجم توسعه توسط دولت سابق نیز گفت: برنامه پنجم متاسفانه خیلی اجرایی نشده است. البته تنها یک سال آن در حضور این دولت بوده است اما بخش اعظم آن در دولت قبل بوده و بسیاری از ضوابط اجرایی هم که باید برای آن نوشته می شد، تدوین نشد.همچنین بسیاری از احکامی که باید برای آنها بودجه در نظر گرفته می‌شد نیز توجهی نشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: شاید بتوان گفت که حدود کمتر از 30 درصد قانون برنامه پنجم اجرایی شده است. این موضوع خیلی بدی است و برنامه افق چشم انداز 1404 را پیش رو داریم که باید این برنامه‌ها که برش‌هایی از آنهاست اجرایی شود. باید به این موضوع توجه شود و تلاش شود تا برنامه‌های پنج ساله اجرایی شود و نباید تصور شود که نوشتن این برنامه‌ها بی‌فایده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار