در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۰۷
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
>> خبر
محمد نوروزی
«دستم بوی گل می‌داد، مرا به جرم چیدن گل محکوم کردند اما هیچ‌کس فکر نکرد که شاید من یک گل کاشته باشم.» (چه‌گوارا)

این جمله در کنار تصویری از «چه‌گوارا» رهبر مبارز کوبایی، در صفحه منتسب به حسام‌الدین آشنا مشاور رسانه‌ای حسن روحانی - رئیس‌جمهور - در گوگل‌پلاس (+google) منتشر شده است. آشنا این پُست را به روحانی تقدیم کرده و آورده است: «تقدیم به کسی که در نیویورک گل کاشت و در تهران برخی از بوی دستانش دلواپس شدند».

همراه با سفر روحانی به نیویورک، همچنان که انتظار می‌رفت، حضور و سخنرانی‌های رئیس‌جمهور با واکنش‌های متفاوتی همراه بود. فارغ از تشویق و تأییدهایی که از سوی حامیان یا حتی مخالفان روحانی به دلیل مواضعش صورت گرفت، انتقادات نیز کم نبود؛ بویژه آنجا که او دیداری تاریخی با دیوید کامرون - نخست‌وزیر انگلیس - داشت.

دیدار رئیس‌جمهور ایران و نخست‌وزیر انگلیس که یک ساعت طول کشید، درست زمانی بود که «اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا در صحن مجمع عمومی سازمان ملل مشغول سخنرانی بود. جزئیات چندانی از این دیدار منتشر نشده است اما روزنامه‌های «سان» و «گاردین» نقل قولی آوردند مبنی بر اینکه نخست‌وزیر انگلیس به دستیار خود گفته بود: «پاره‌ای از تاریخ ساخته شد».

اما کامرون - نخست‌وزیر انگلیس - پس از این دیدار در نطق خود در سازمان ملل در عین حال که به نقش ایران در کمک به شکست داعش اشاره کرده بود، گفت: «انگلیس با ایران اختلاف نظرات شدیدی دارد اما باید به تهران این شانس داده شود تا نشان دهد می‌تواند بخشی از راه حل باشد نه بخشی از مشکل ... حمایت ایران از سازمان‌های تروریستی، برنامه اتمی‌اش تهدیدی برای مردم ایران است و تمامی این مسائل باید تغییر کند».

در پی اظهارات کامرون، گروه‌های محافظه‌کار انتقادات تندی را متوجه روحانی کردند و اصل دیدار را نیز زیر سوال بردند تا جایی که یکی از روزنامه‌های مخالف روحانی تیتر زد: «حذف انگلیس از مذاکرات، کمترین انتظار مردم از دولت».


حسام‌الدین آشنا در پاسخ به این انتقادات نیز پس از پُست قبلی خود، در صفحه گوگل‌پلاس نوشت: «آیا کسی از خود پرسید طرف بریتانیایی در جلسه چه شنیده بود که در اجلاس اینچنین سخن گفت؟»

او توضیحی درباره اینکه کامرون از روحانی چه شنیده، نداده است اما با توجه به لحن جمله اخیر، به نظر می‌رسد روحانی سخنی گفته است که اگر مخالفان روحانی از آن مطلع شوند انتقاداتشان به این دیدار را پایان خواهند داد.

آشنا دو روز پیش نیز با اشاره به دیدار روحانی با بزرگترین فعالان اقتصادی آمریکا، در صفحه گوگل‌پلاس خود نوشته بود: «کسی از روحانی خواست تا با اوباما دست بدهد و کار را تمام کند. روحانی پاسخی عمیق ولی ساده داد؛ او گفت حل مشکل ایران و آمریکا نه از دست که از مغز آغاز می‌شود.»

/ایسنا

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار