در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
>> خبر

یک کارشناس تغذیه به خانواده‌ها توصیه کرد: دانش آموزان را بدون صبحانه به مدرسه نفرستند.

علی اشرف رشیدی در گفت و گو با ایسنا، صرف صبحانه توسط دانش آموزان را ضروری دانست و گفت: صبحانه به عنوان یک وعده مهم غذایی 20 تا 30 درصد انرژی روزانه فرد را تامین می‌کند و خوردن آن در دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته رشیدی، تحقیقات صورت گرفته حاکی از این است که خوردن صبحانه نه تنها برنامه سایر وعده‌های غذایی روزانه فرد را تنظیم می‌کند، بلکه تاثیر مثبتی بر یادگیری و افزایش بهره هوشی دانش آموزان دارد.

این کارشناس تغذیه در ادامه با بیان اینکه خوابیدن به موقع نقش بسزایی در افزایش اشتهای صبحگاهی دانش‌آموزان دارد، گفت: توصیه می‌شود افرادی که اشتهای خوردن صبحانه ندارند، با سحرخیزی اشتهای خوردن صبحانه را پیدا کنند.

وی در ادامه با اشاره به حجم کم معده دانش آموزان، میان وعده‌ها را یکی از مهمترین بخش‌های برنامه غذایی کودکان برشمرد و گفت: ساندویچ‌های خانگی و آب میوه‌های طبیعی، شیر و کیک، خرما، میوه‌جات، دانه‌های روغنی نظیر پسته، بادام و... و انجیر خشک بهترین میان وعده‌ها برای دانش آموزان هستند.

این کارشناس تغذیه در ادامه با تاکید بر اینکه مصرف تنقلات توسط دانش آموزان توصیه نمی‌شود، گفت: اگرچه نمی‌توان مصرف تنقلات نامناسب به عنوان میان وعده را به طور کامل از برنامه غذایی دانش آموزان حذف کرد، اما باید تا حد امکان استفاده از این خوردنی‌ها را کاهش دهیم.

رشیدی ارزش غذایی تنقلات مضر را پایین دانست و گفت: این مواد جلوی اشتهای دانش آموزان را برای صرف وعده‌های اصلی غذایی کودکان می‌گیرد و می‌تواند تاثیر منفی بر رشد آنها داشته باشد.

وی گفت: استفاده ازمیان وعده‌های نامناسب نظیر چیپس، پفک و شکلات تاثیر منفی بر میزان رشد و یادگیری دانش آموزان دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار