در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۱۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
>> خبر
فرمانده ناجا اعلام کرد
فرمانده نیروی انتظامی از افزایش 14 درصدی قدرت کشف سرقت از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
سرداراسماعیل احمدی‌مقدم روز یکشنبه در حاشیه‌ همایش ملی تولید و پیشگیری اجتماعی از جرم با بیان این که در بحث پیشگیری از جرم گام اول ما مسئول سازی دستگاههاست، اظهار کرد: گاهی اوقات کم کاری این دستگاهها باعث بروز یک سری جرایم می‌شود.

وی با بیان اینکه گام بعدی همراه‌سازی مشارکت‌های مردمی است، افزود: گام سوم این است که اجازه ندهیم افرادی در مرحله‌ ناهنجاری به مرحله جرم برسد و بتوانیم با احیاء این افراد را به زندگی عادی بازگردانیم.

وی افزود: گام آخر نیز تلاش برای افزایش بازدارندگی مجازات‌ها و بازگرداندن مجرمان به زندگی عادی است.

وقوع یک سوم کل جرایم کشور در تهران

احمدی‌مقدم درباره‌ی راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت و نتایج آن خاطر نشان کرد: یک سوم کل جرایم کشور در تهران رخ می‌دهد که این نشان می‌دهد تهران پناهگاه خوبی برای سارقان و مجرمان بدل شده اما این به این معنی نیست که تمامی این افراد ساکن تهرانند بلکه بسیاری از آنها به تهران آمده و دوباره به شهرهای خودشان باز می‌گردند.

وی با اشاره به آمار تشکیل روزانه 600 تا 700 پرونده سرقت در تهران گفت: البته برخی از سرقت‌ها نیز به گونه‌ای است که مردم از گزارش آن منصرف می‌شوند و ممکن است به پلیس مراجعه‌ای نداشته باشند.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه در شهریور ماه حدود 3 درصد کاهش در سرقت داشتیم گفت: هدف از قرارگاه مبارزه با سرقت این بود که بتوانیم با سرقت مقابله کنیم که خوشبختانه مانع از افزایش سرقت شدیم.

وی با بیان این که میزان کاهش سرقت در تهران در شهریور ماه بیشتر از سه درصد بود افزود: به طور کلی نسبت به پارسال 14درصد افزایش قدرت کشف داشتیم و وضعیت بازگرداندن اموال به مالباختگان نیز بهتر شده است.

میانگین سنی اراذل و اوباش بین 17 تا 25 سال است

وی درباره‌ ضرورت برخورد مشابه با اراذل و اوباش با سارقان اظهار کرد: میانگین سنی اوباش بین 17 تا 25 سال است که عمده‌ آنها پس از ازدواج، رفتارهای جاهلانه را ترک می‌کنند اما این موضوع در بخش سرقت موضوع متفاوت است.

دربرابر اقدامات داعش منفعل نیستیم

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره‌ی وضعیت حضور داعش در مرزها پرسیده بود گفت: بارها این سوال را از من پرسیده‌اید و من بارها جواب داده‌ام که داعش دور از مرزهای ماست ومردم مطمئن باشند که گروههای تروریستی هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند و ما در برابر این اقدامات منفعل نیستیم.

فرمانده ناجا درباره‌ی بحث تصویب لایحه ممنوعیت حمل سلاح سرد در کمیسیون قضایی مجلس نیز اظهار کرد: من جای مجلس نیستم که بدانم چه زمانی آن را تصویب می‌کنند اما امیدوارم زودتر به آن رسیدگی کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار