در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
در گفتگو با داوود روشنی بررسی شد/
دوران هشت ساله دفاع مقدس نه تنها درس عبرت بزرگی برای قدرتهای مداخله گر و زورگو محسوب می‌گردد بلکه درس بزرگی نیز برای تمام ایرانیان دارد که همدلی و اتحاد میان مردم و مسوولان نظام اسلامی که برگزیدگان ملتند می‌تواند هر خطر بزرگی را از کشورمان دور بدارد.
سرویس سیاسی: هفته دفاع مقدس یاد آور ایام رشادت‌ها و ایثارگریهای ایرانیان است. جنگ ما به واقع یک جنگ تحمیلی بود و ملت ایران هیچ نقشی در شروع جنگ نداشت، نظام نوپای جمهوری اسلامی هنوز قوام یافته نبود و برای تثبیت و اصلاح ساختارهای فاسد و غیر عادلانه رژیم سابق نیاز به زمان داشت. بنابراین بیش از هر زمان دیگری نیاز به آرامش و ثبات سیاسی اجتماعی داشت. به همین دلیل دشمنان انقلاب مردمی ایران به خیال خود فرصت را مناسب دیدند و اتحاد نامیمون و شوم شرق و غرب و برخی دولتهای فاسد عربی وقت بر علیه ملت ایران شکل گرفت. اما به فاصله اندکی دریافتند که تصور سرنگونی نظام مردمی اسلامی ایران به این سادگی‌ها که در خیال می‌پروراندند نیست و ملت انقلاب کرده، شجاعانه پای دستاوردهای خود می‌ایستند. سلام نو گفتگویی در این خصوص با داوود روشنی، فعال ‌اصلاح‌طلب انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

وی در این خصوص گفت: اما نگاهی به دلایل ناکامی دشمنان متحد، برای یادآوری و نیز درس گرفتن نسل دوم و سوم انقلاب لازم و ضروری است. معتقدم چند عامل اصلی باعث ناکامی دشمنان در برابر ملت ایران گردید. اولین عامل رهبری هوشمندانه و مدیریت قاطع و شجاعانه حضرت امام (ره) در این خصوص بود. پس از تجاوز رژیم بعٍث عراق به ایران، امام (ره) بلافاصله و شخصا هدایت و مدیریت دفاع را عهده دار شدند و اتاق فکر دفاع در منزل حضرت امام تشکیل گردید و تقسیم کار توسط شخص ایشان انجام گرفت و تا آخر جنگ نیز مسوولیت نظارت مستقیم و هدایت تصمیمات کلان را بعهده گرفت و در پایان نیز مسوولیت پذیرش قطعنامه را نیز شخصا پذیرفت.

روشنی در ادامه به سلام نو گفت: عامل مهم بعدی اتحاد ایرانیان از هر‌نژاد و دین و مذهب حول موضوع دفاع بود. تاریخ ایران هرگز همدلی و یکپارچگی و اتفاق نظر ایرانیان را در دوران هشت ساله دفاع مقدس فراموش نخواهد کرد و شکوه اتحاد ایرانیان در تمام دوران هشت ساله دفاع مقدس برای همیشه بر تارک تاریخ ایران خواهد درخشید. این شکوه نیز می‌سر نشد مگر با اتحاد و همدلی مسوولین و مجریان دفاع اعم از ارتش و سپاه و بسیج مردمی و دولتمردان با رهبری فراگیر و هوشمندانه حضرت امام (ره).

وی تصریح کرد: سومین عامل در موفقیت دفاع، ایمان و اعتقاد راسخ ایرانیان بر راه و عقیده خود بود. اعتقاد بر استقلال و آزاد زیستن، اعتقاد به عدم وابستگی، اعتماد به نفس برای مستقل زیستن و اداره و پیشرفت کشور بدست خود ایرانیان، اعتقاد به نظام برآمده از انقلاب اسلامی و البته اعتماد به مسوولان برگزیده خود جزو عواملی بود که ایرانیان را بر دفاع از تمامیت ارضی کشور و انقلاب اسلامی مصمم می‌نمود.

این فعال سیاسی ادامه داد: عامل بعدی اعتماد مردم به مسوولان و دولتمردان جمهوری اسلامی و نیز اعتماد متقابل مسوولان نسبت به مردم بخصوص جوانان ایرانی بود. همانطور که می‌دانیم اکثر فرماندهان و برنامه ریزان و رزمندگان جنگ تحمیلی، جوانان بودند. خلوص و ایثار و تلاش وافر جوانان و اعتماد مسوولان و دولتمردان و بخصوص حمایت حضرت امام (ره) از حضور جوانان در عرصه‌های کلان اجرایی و تصمیم گیری باعث افزایش اعتماد به نفس و احساس مسوولیت جوانان می‌شد تا جاییکه نتایج شگرف ایثار و موفقیت توامان را در جنگ تحمیلی شاهد بودیم.

وی در پایان گفت: با توجه به عوامل گفته شده می‌توان گفت که دوران هشت ساله دفاع مقدس نه تنها درس عبرت بزرگی برای قدرتهای مداخله گر و زورگو محسوب می‌گردد بلکه درس بزرگی نیز برای تمام ایرانیان دارد که همدلی و اتحاد میان مردم و مسوولان نظام اسلامی که برگزیدگان ملتند می‌تواند هر خطر بزرگی را از کشورمان دور بدارد. بنابراین برای اینکه چنین درس بزرگی برای تمام نسل‌های ایرانی باقی بماند راهی نداریم جز تبیین و توصیف شکوه اتحاد در دوران دفاع مقدس از طریق بزرگداشت‌ها و معرفی فرایندهای دفاع و تحلیل آن فرایند‌ها و البته معرفی رزمندگان، برنامه ریزان و مدیران دفاع مقدس و ثبت و ضبط خاطرات و اقدامات آنان برای استفاده نسل‌های آینده ایران اسلامی، موضوعی که رهبری نظام هم به درستی در دیدار اخیر خود با فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی بر آن تاکید فرموده و به همه دست اندرکاران و فرهیختگان و مسوولان توصیه نمودند.
برچسب ها: جنگ ، دفاع مقدس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار