در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
>> خبر
افسانه زمانی، کارگردان تئاترمعتقد است: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک سال اخیر گام‌های مثبتی همچون سامان دادن به حوزه نظارتی و تسویه بدهی‌های دولت گذشته برداشته است.
افسانه زمانی به خبرنگار «آفتاب» گفت: «در یک سال اخیر اتفاقات مثبتی برای تئاتر کشور افتاده است. تسویه بدهی‌هایی که از دولت قبل به جا مانده بود و سامان دادن هجوم دایره نظارت به حوزه تئاتر را می‌توان در زمره این فعالیت‌ها بر شمرد اگرچه که هنوز مشکلات و دغدغه های مالی جدی بر سر راه هنرمندان تئاتر وجود دارد.

 به گزارش آفتاب، زمانی که در حوزه تئاترعروسکی فعالیت می‌کند، تاکید کرد: «تئاتر با مشکلات جدی مالی دست و پنجه نرم می‌کند. حتی در کشورهای پیشرفته که کمپانی‌های بزرگ و بخش خصوصی قوی وجود دارد، تئاتر از حمایت‌های دولتی برخوردار است. تئاتر درایران به سبب ضعف تبلیغات شهری و تلویزیونی همیشه با محدودیت و محرومیت دست به گریبان بوده است همین امر سبب شده که بسیاری از هنرمندان تئاتر به حوزه سینما و تلویزیون بروند که این موضوع امر مثبتی نیست.»

زمانی تاکید کرد: «اگر بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌های لازم برای بالندگی تئاتر بحث خصوصی‌سازی تئاتر را پیش بکشیم، ضربه جبران‌ناپذیری به بدنه تئاتر می‌زنیم زیرا تئاتر در شرایط فعلی بدون حمایت دولتی نمی‌تواند پا برجا بماند.»

زمانی به نقش کارشناسان تئاتر در حل مسائل این هنر مادر پرداخت و تاکید کرد: «به نظر من وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از نظر کارشناسان اقتصادی حوزه تئاتر بهره گرفته تا اولویت‌ها و دغدغه‌های تئاتر به صورت مشخص و واضح روشن شود و زمینه رسیدگی به آن‌ها فراهم شود.»

به گزارش آفتاب، پرداخت 300 میلیون تومان از بدهی اهالی تئاتر که مربوط به سال‌های 91 و 92 است، طبق وعده معاونت هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محقق شد.

پیش از این علی مرادخانی در جایگاه معاون امور هنری وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی از پرداخت بدهی سالهای پیش به هنرمندان خبر داده بود. او اعلام کرده بود که بدهی یک میلیارد تومانی هنرمندان تئاتر توسط معاونت امور هنری تا آخر شهریور تسویه می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار