در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۴۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
>> خبر

در جهان امروز که سفر و جابه جایی به راحتی امکان پذیر شده است. دیگر هیچ اتفاق و رویدادی نیز در یک حوزه و یا یک منطقه خاص نیست. از جمله بیماریهای واگیردار که به سرعت در تمام جهان گسترش پیدا می‌کند. تا چندی پیش این آنفولانزای خوکی بود که قربانی می‌گرفت. اما این بار نوبت به تب ابولا رسیده است.

به گزارش ایلنا ، این تب که برای اولین بار۳۰ سال پیش در زئیر دیده شده است این بار مبداء آن در سودان بوده است. سودان دارای مرز مشترک آبی با عربستان است و شهرهای مکه و جده نزدیک‌ترین شهر بعد از طی فاصله دریایی است.

مطابق گزارش‌های اعلام شده ۸۰ درصد کسانی که به این بیماری مبتلا شده‌اند جان خود را از دست داده‌اند و پخش عمده کسانی که به طور غیر مستقیم به این بیماری مبتلا شده‌اند پرستاران و پزشکانی بودند که با این بیماران در ارتباط بودند. شدت واگیری این بیماری به حدی است که مطابق دستور العملل سازمان بهداشت جهانی کادر پزشکی که با این بیماران سر و کار دارند می‌باست بعد از اتمام کار خود بلافاصله دستکش‌ها و پوتین‌های خود را معدوم کنند.

روز گذشته وزیر امور حج عربستان در یک کنفرانس خبری با اذعان به اینکه مقامات این کشور نگران شیوع این بیماری هستند از اتخاذ تدابیر بهداشتی و پزشکی برای کنترل این بیماری خبر داد.

وی با بیان اینکه امسال عربستان میزبان ۳ میلیون حاجی است از آمادگی این کشور برای پذیرایی از این افراد خبر داد و گفت تمامی شهرهای مورد مراجعه حاجیان در آمادگی کامل هستند. اما درآمد عربستان از حج امسال چه مقدار است.

بنا بر آمار رسمی اعلام شده امسال ۳ میلیون نفر به مراسم حج مشرف می‌شوند و به طور متوسط هزینه هر نفر از قبیل غذا، حمل ونقل واسکان نزدیک به ۲۴ هزار ریال سعودی می‌شود با احتساب اینکه در حال حاضر هر ریال سعودی ۸۶۰ تومان است رقمی نزدیک به ۶۱ تریلیون تومان می‌شود.

سال گذشته مجله اکونومیست درآمد خالص عربستان را ۱۷ میلیارد دلار اعلام کرد که معادل یک سوم در آمد نفتی ایران در یک سال است.

اما کشورهای دیگر نیز هستند که از این مراسم سود می‌برند. کشورهای فقیر آفریقایی مانند سومالی و موریتانی مقصد گوشت‌های قربانی حاجیان هستند. بعد از مراسم عید قربان و سر بریدن ۳ میلیون گوسفند مقداری از این گوشت‌ها به این کشور‌ها فرستاده می‌شود اما عمده لاشه این گوسفندان در‌‌ همان بیابانهای مکه دفن می‌شوند.

پیش بینی می‌شود در آمد دولت عربستان از ۳ میلیون حاجی که از ۴۵ کشور دنیا در این مراسم حضور خواهند داشت با رشد ۱۵ درصدی همراه باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار