در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۷۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۵
>> خبر
حسین پاکدل با انتشار خاطره‌ای از عباس کیارستمی برای او آرزوی سلامتی و بهبود از بیماری کرد.
پس از انتشار خبر بیماری عباس کیارستمی کارگردان سینما، هنرمندان و چهره‌های مختلف سینمایی با انتشار تصاویر و نوشته‌های مختلف به این موضوع واکنش نشان دادند و برای کیارستمی آرزوی بهبود و سلامتی کردند.

حسین پاکدل نیز با انتشار خاطره‌ای از کیارستمی، او را هزاران نفر در وجود یک تن توصیف کرد و نوشت:

«خانه دوست کجاست؟

عباس کیارستمی يک نفر نيست. هزاران نفر در وجود يک تن است. وجود و حضورش طورى است كه انگار از اول بوده و تا هميشه هست. او هنرمندى ساده است و گاه از شدت سادگى پيچيده است. آثار او متعلق به تمام بشريت است. آثارش مبلغ زندگى، زيبايى، عرفان مدرن، درک و فهم و خلق لحظه هاى ماناست. همين كه چندين نسل را روانه يافتن خانه دوست مى‌كند و براى ميليون‌ها مخاطب در هرجا و با هر زبان در لحظه‌هاى تراژدى مثل زلزله و جنگ و بحران نيز عشق و زندگى طلب مى‌كند نشان از هوش و درايتى ويژه در وجود اوست.

خاطرم هست در سفرى در كن، لب ساحل جمع ما را متوجه نقطه‌اى در دوردست كرد. از لابلاى جمعيت ديديم پيرزنى چروكيده، صورتش از آتش سوخته است و تنها به قدر يك بند انگشت از لب اش سالم است. پيرزن داشت همان باقيمانده لب را با دقت و وسواس و حوصله رژ قرمز مى زد. كيارستمى گفت اين تصوير در يک قاب يعنى زندگى و اميد به زندگى.

چه خوب كه كيارستمى هست تا مخاطب را روانه كشف زيبايى كند.

براى اين دوست با مرام، معلم، گرافيست و طراح، ايده‌پرداز، نجار و صندوق ساز، نويسنده، كارگردان، شاعر، عكاس و... از همه مهمتر انسان بزرگ و والا با روحى بزرگوار آرزوى بهبودى هرچه زودتر داريم.»

عباس کیارستمی به دلیل مشکلات گوارشی و ابتلا به بیماری سرطان در بیمارستان بستری است. آخرین خبرها حکایت از خواب مصنوعی و ادامه روند درمانی او دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار