در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷
>> خبر
طبق گزارش های اعلام شده از سوی آژانس پناهجویان،در سال ۲۰۱۸میلادی تعداد ۵۰نفر در ده حادثه ی رخ داده شده در دریای مدیترانه جان خود را ازدست داده اند که مبدا اغلب این پناهجویان لیبی بوده است.

طی سالهای گذشته بود که تصویری غم انگیز و تلخ در رسانه ها منتشر شد و او کسی نبود جز آیلان کوردی،کودک سوری که به صورت بی جان بر کرانه ی دریای مدیترانه در ترکیه افتاده بود.

حالا آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد گزارش جدیدی منتشر کرده که حاکی از این است بیش از ۱۶۰۰نفر در سال گذشته برای رسیدن به اروپا و عبور از مسیرهای صعب العبور جان خود را ازدست داده اند.بسیاری از آنها در راه رسیدن به اروپا یا غرق می شوند و یا ناپدید.قصه ای که هرساله قربانیان بسیاری دارد و به طور مکرر تیتر رسانه ها می شود.

در گزارش آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد عنوان شده است که آمار افرادی که از این طریق تلاش می کنند و به خاک اروپا می رسند بسیار کاهش یافته است و مهاجران بسیاری از این طریق کشته شده اند و هرروز به نرخ آنها افزوده می شود.به طوری که یک نفر از ۱۸نفر مهاجری که قصد دارند از دریای مدیترانه عبور کرده و خود را به اروپا برسانند،کشته و یا ناپدید می شوند.

این در حالی ست که آمارهای سال گذشته نشان می دهد که در مدت زمان مشابه در سال گذشته از هر ۴۲نفر مهاجر یک نفر کشته یا ناپدید شده اند.

در روزهای اخیر آژانس پناهجویان و آژانس مهاجرت سازمان ملل خواهان این مسئله شدند که بدین منظور یک استراتژی منطقه ای وضع شود که باعث شود پناهجویانی که در دریای مدیترانه سرگردان می باشند نجات پیدا کنند.

پاسکال مورو،رئیس بخش اروپای آژانس پناهجویان سازمان ملل در این خصوص اظهار داشت: "مسئله این نیست که اروپا می تواند تعداد پناهجویان را مدیریت کند یا خیر،مسئله این است که آیا اروپا می تواند بشریت را برای نجات جان افراد بسیج کند یا خیر؟ "

طبق گزارش های اعلام شده از سوی آژانس پناهجویان،در سال ۲۰۱۸میلادی تعداد ۵۰نفر در ده حادثه ی رخ داده شده در دریای مدیترانه جان خود را ازدست داده اند که مبدا اغلب این پناهجویان لیبی بوده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار