در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷
>> خبر

بازیگری یکی از هنرها و مشاغلی ست که طرفداران بسیاری دارد.به گونه ای که برخی از همان کودکی تلاش می کنند قدم در این راه پر فراز و نشیب بگذارند.

بازیگری یکی از مشاغل جذابی ست که برخی برای شهرت و برخی برای محبوبیت و برخی دیگر برای تجربه ی هردو مورد وارد این عرصه می شوند.

بسیاری از بازیگران بوده اند که از کودکی وارد این شغل شده و با تجربه ی یک یا چند کار از این حرفه دست کشیده اند و برخی دیگر نیز با ورود خود در دوران کودکی عاشق این حرفه شده و در آن ثابت قدم مانده اند.

برخی از این بازیگران از سنین پایین وارد عرصه ی بازیگری شده و با گذشت زمان و تغییر نسل ها هنوز در اذهان مردم باقی مانده اند که از جمله ی آن ها می توان به مجید قصه های مجید اشاره کرد.پسری بازیگوش و کنجکاو با لهجه ی تمیز اصفهانی که هر مخاطبی را به سوی خود جذب می کرد و یا بازیگران دیگری که هنوز در ذهن مخاطبان باقی مانده اند.

در این مطلب قصد داریم به برخی از بازیگرانی که از کودکی وارد عرصه ی سینما و تلویزیون شده اند اشاره کنیم.

مهدی باقربیگی (قصه های مجید)

مجموعه تلویزیونی قصه های مجید یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین سریال هایی ست که در دهه ی هفتاد از تلویزیون جمهوری اسلامی ایران پخش شد.کارگردان آن کیومرث پوراحمد و نویسنده ی آن هوشنگ مرادی کرمانی بود.

نقش مجید قصه های مجید را پسری بازی می کرد که نامش مهدی باقربیگی بود.مهدی باقربیگی توانست در این مجموعه ی تلویزیونی بازی درخشانی از خود به جای بگذارد به طوری که تا امروز نام مجید قصه های مجید و لهجه ی شیرین اصفهانی او در ذهن مخاطبان به جای مانده است.

مهدی باقربیگی پس از ایفای نقش در قصه های مجید از دنیای بازیگری فاصله گرفت و تا سال ها در هیچ فیلم تلویزیونی و سینمایی بازی نکرد.این درحالی بود که بازی درخشانش در قصه های مجید توقع مخاطبان را برای ادامه ی فعالیت در عرصه ی بازیگری بالا برده بود.

او پس از سال ها در مجموعه ی تلویزیونی در مسیر زاینده رود به ایفای نقش پرداخت.

امید آهنگر (علی کوچولو)

امید آهنگر یکی از بازیگرانی ست که از کودکی وارد عرصه ی تلویزیون شد و به شهرت رسید.او در سریال علی کوچولو به ایفای نقش پرداخت و بازی خوبی که در این مجموعه ی تلویزیونی داشت همیشه در ذهن مخاطبان به جای مانده است.

امید آهنگر بازیگری را در اوایل دهه ی ۶۰با بازی در مجموعه ی تلویزیونی علی کوچولو آغاز کرد.

او همسر نوشین حسین خانی دیگر بازیگر ایرانی ست که در فیلم سینمایی سام و نرگس در نقش نرگس به ایفای نقش پرداخت.

نیکی نصیری (بزنگاه)

نیکی نصیریان یکی دیگر از بازیگرانی ست که از کودکی با مجموعه ی تلویزیونی بزنگاه کار خود را آغاز کرد.او در این سریال نقش درسا دختر رضا عطاران را برعهده داشت که باتوجه به سن کمش به خوبی توانست استعداد خود را در این عرصه به نمایش بگذارد.او پس از مجموعه ی تلویزیونی بزنگاه نتوانست تجربه ی نخستین خود را تکرار کند.

مهسا ملاپور (دنیای شیرین دریا)

مهسا ملاپور یکی دیگر از بازیگرانی ست که با ایفای نقش در مجموعه ی تلویزیونی دنیای شیرین دریا وارد عرصه ی بازیگری شد.او در این فیلم نقش ساحل را برعهده داشت که خواهر مرحومه پوپک گلدره بود.او با شیرینی های کودکانه اش توانست در ذهن مخاطبان جای گیرد اما او پس از این مجموعه از دنیای بازیگری فاصله گرفت و در رشته ی دیگری قدم گذاشت.

فرخ هاشمیان (بچه های آسمان)

بچه های آسمان یکی از فاخرترین آثار مجید مجیدی ست که در ذهن بسیاری از مخاطبان به جای مانده است.خواهر و برادری که بچه های آن نسل با آن ها زندگی کردند.

فرخ هاشمیان در این مجموعه ی تلویزیونی نقش علی را برعهده داشت و توانست بازی خوبی از خود به جای بگذارد.او در بچه های آسمان تجربه های بسیاری کسب کرد و سال ها از عرصه ی بازیگری دور بود و سپس به این عرصه بازگشت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار