در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷
>> خبر

توکسین بوتولینوم A

این دارو برای بهبود و درمان بیماری های پوستی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.این دارو یک فرآورده ی بیوتکنولوژی محسوب می شود و آنچه که مردم از آن به عنوان بوتاکس یاد می کنند عبارت است از توکسین بوتولینوم که برای برطرف کردن اسپاسم های عضلانی،درمان سردردهای میگرنی،تعریق بیش از اندازه در ناحیه زیربغل و کف دست و همچنین رفع چین و چروک ها مورداستفاده قرار می گیرد.

توکسین بوتولینوم به صورت متفاوتی مصرف می شود.هم به صورت تزریقی ست و هم به صورت پودر لیوفیلیز.

ریلوزول

داروی ریلوزول به صورت قرص مورداستفاده قرار می گیرد و برای درمان بیماری آمیوتروفیک لاترال اسکلروز که یک نوع بیماری سیستم عصبی می باشد مصرف می شود.

این بیماری مرتبط با نورون های حرکتی می باشد و باعث می شود که در دستگاه عصبی مرکزی(مغز و نخاع) و نیز دستگاه عصبی محیطی تخریبی ایجاد شود که غیرقابل ترمیم می باشد.

در این بیماری فرد به طور تدریجی عملکرد عضلات خود را ازدست می دهد و وقتی ماهیچه های او ضعیف شد به فلج عمومی مبتلا می شود.

ضعیف شدن ماهیچه ها و خستگی مفرط از علائم این بیماری می باشند.

این قرص تنها دارویی ست که روند پیشرفت این بیماری را کمی به تاخیر انداخته و اغلب پزشکان آن را تجویز می کنند.قرص ریلوزول حدودا سه ماه از سرعت این بیماری می کاهد.

سالمترول

داروی سالمترول به شکل تنفسی مورداستفاده قرار می گیرد.دوز داروی سالمترول باتوجه به میزان بیماری فرد می باشد.این دارو به منظور بازکردن راه های تنفسی تجویز می گردد و داروی ضد آسم می باشد.

فاکتور هفت

یکی دیگر از داروهای زیست فناوری ایرانی فاکتور هفت می باشد.این دارو برای انعقاد خون و ضد خونریزی می باشد که به صورت تزریقی وجود دارد.

داروی فاکتور هفت برای درمان خونریزی هموفیلی BوAمفید و موثر می باشد.

بیماری هموفیلی یا خون تراوی نوعی بیماری ارثی می باشد که وقتی ناحیه ای بریده می شود خون در آن متوقف نمی شود و این مورد بیشتر در مردان مشاهده می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار