در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۷
>> خبر

مجموعه تلویزیونی سفر سبز یکی از مجموعه های تلویزیونی ساخته محمدحسین لطیفی بود که اوایل دهه ی هشتاد از شبکه ی سوم صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.نویسنده ی مجموعه تلویزیونی سفر سبز،حسین پاکدل و تهیه کننده ی آن مجید اوجی بود.

کارن همایونفر موسیقی متن مجموعه ی تلویزیونی سفر سبز را ساخت و بازیگران مشهوری در این مجموعه ی تلویزیونی به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه مجموعه تلویزیونی سفر سبز

یک زوج مسیحی به ایران آمده و پسربچه ای ایرانی را به فرزندخواندگی قبول کرده و با خود به آلمان می برند.آن ها به کشورهای دیگری نیز سفر کرده و سه بچه ی دیگر را نیز به فرزندخواندگی قبول کردند و با خود می برند.

هنگامی که بچه ها بزرگ شدند پدر آن ها قبل از فوتش حقیقت را به آن ها می گوید و پسری که ایرانی بود قصد داشت به ایران بازگردد.

بازیگران مجموعه تلویزیونی سفر سبز

امین تارخ

محمدرضا شریفی نیا

پارسا پیروزفر

سارا خوئینی ها

آزیتا حاجیان

محمود عزیزی

لادن مستوفی

معصومه تقی پور

حمید مهین دوست

مصطفی طاری

رحمان باقریان

رناته کن

کارل بل

ملانی هربه

کوامنا اودوم

مصطفی طاری

محسن قاضی مرادی

اصغر بیچاره

سپنتا سمندریان بازیگر خردسال مجموعه تلویزیونی سفر سبز

زنان؛بیشترین مخاطبان مجموعه ی تلویزیونی سفرسبز

مرکز مطالعات و تحقیقات صداوسیما پس از پخش مجموعه ی تلویزیونی سفر سبز انظرسنجی ای ز مخاطبان آن انجام داد که حدود ۷۶درصد مخاطبان این مجموعه ی تلویزیونی را زنان تشکیل داده بودند.

در این مجموعه ی تلویزیونی، بازی امین تارخ در نقش حاج رضا طرفداران بسیاری داشت.

نگاهی کوتاه بر مجموعه ی تلویزیونی سفر سبز

محمدحسین لطیفی در مجموعه ی تلویزیونی سفر سبز تجربه ی جدیدی را کسب کرد زیرا او تا قبل از این در ساخت مجموعه های طنز کار کرده و موفق عمل کرده بود و توانسته بود مخاطبان خوبی را جذب کند.

محوریت داستان سفر سبز طنز نبود و مرد یا زنی را روایت می کرد که به دنبال خانواده ی خود بود و تاحدودی توانست با قالب جدیدتر آن را از فرم کلیشه خارج نماید.

فضای مجموعه ی تلویزیونی سفر سبز به گونه ای شکل گرفت که درصدد جذب مخاطب خود بود.دانیل در کشور آلمان بزرگ شده و تمامی خاطرات او رنگ و بویی خارجی داشتند.نابرادری سیاهپوست او،نامادری آلمانی اش و...همگی مشخصه هایی برای جذب مخاطب بودند و مخاطب درصدد بود که داستان آن را دنبال کند.

باوجود نقدهایی که به مجموعه ی تلویزیونی سفرسبز شده بود اما این سریال در دوره ی پخش خود یکی از پرمخاطب ترین مجموعه های تلویزیونی صداوسیمای جمهوری اسلامی بود که از شبکه ی سوم سیما پخش شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار