در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲
وقتی آقای متخصص اشتباه می‌کند/
اگر با عجله این خبر را بخوانیم شاید متوجه نکته خاصی که در آن نهفته است نشویم. اما اگر دقیق تر به متن صحبت های رئیس جمهور مورد حمایت اصولگرایان که بارها بر روی متخصص بودن خودش تاکید کرده است توجه کنیم متوجه اشتباه فاحش احمدی نژاد می شویم که آقای احمدی نژاد آنجاست که 99 درصد مساحت کشور را اساسا حساب نکرده است.
یادداشت روز: آقای احمدی نژاد، دیشب در آخرین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود که از شبکه یک سیما پخش شد، گزارشی از عملکرد دولت‌های نهم و دهم ارائه داد و ضمن پاسخ به برخی انتقادات وارد شده، تاثیرات کارهایی که برای اولین بار در این دو دولت انجام شد را از دیدگاه خود تشریح کرد.

طبق گزارشی که خبرگزاری ایسنا و خبرگزاری مهر از این گفتگوی تلویزیونی منتشر کردند، احمدی‌نژاد در پاسخ به پرسش مجری مبنی بر این‌که "مساحت ایران با آنچه که شما گفته‌اید، نمی‌خواند و شما گفته‌اید که به هر خانواده ایرانی هزار یا دو هزار متر زمین خواهید داد، این عدد از کجا آمده است؟" گفت: اگر به هر خانواده ایرانی 1000 متر زمین بدهیم، زمین کم نمی‌آید. ما سازمان جغرافیایی را مامور کرده‌ایم که نقشه دقیقی را طراحی کند. اکنون مساحت کشور یک میلیون و 873 هزار هکتار است.


اگر با عجله این خبر را بخوانیم شاید متوجه نکته خاصی که در آن نهفته است نشویم. اما اگر دقیق تر به متن صحبت های رئیس جمهور مورد حمایت اصولگرایان که بارها بر روی متخصص بودن خودش تاکید کرده است توجه کنیم متوجه اشتباه فاحش احمدی نژاد می شویم.

اشتباه آقای احمدی نژاد آنجاست که 99 درصد مساحت کشور را اساسا حساب نکرده و مساحت کشور را یک صدم مقدار واقعی آن اعلام کرده است. همه ما در کتاب های جغرافیای دوران مدرسه خوانده ایم که مساحت کشورمان چند کیلومتر مربع است و این در حالیست که آقای احمدی نژاد این عدد را با واحد هکتار اعلام می کند. هر دانش آموز مدرسه ای می داند که یک هکتار معادل 10,000 متر مربع و یک کیلومتر مربع معادل 1,000,000 متر مربع است.

شاید وقتی از رئیس جمهور برآمده از اصولگرایان چنین اشتباه یا به اصطلاح سوتی ببینیم برایمان زیاد مهم نباشد، چرا که از این دست صحبت های عجیب زیاد از ایشان شنیده ایم. اما اگر این اشتباه را رئیس جمهور یک کشور پیشرفته سر زده بود قطعا با واکنش و هجمه سنگین رسانه ها و گروه های مردم نهاد مواجه می شد و احتمالا مجبور به عذرخواهی می شد. طبیعتا با شرایط فعلی آقای احمدی نژاد بعید است کسی از ایشان واقعا توقع عذرخواهی داشته باشد.

نکته ی جالب اینجاست که خبرگزاری فارس این قسمت از صحبت های احمدی نژاد را حذف کرده و اصلا منتشر نکرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۷
1
7
اشتباه نیست.عین واقعیت است.ایشان مهندس هستند.
رساله دکترایش را 2ماهه به راهنمایی دکتر بهبهانی (وزیر سابق راه) تدوین نموده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۸
1
5
یادمان نرفته در دانشگاه آمریکایی گفت وان دقیقه
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
1
1
به حال ملتی باید گریست که به این اقا رای داد وحالا که همه خراب کاریها راانجام داده اورانقد می کند.بهتر نیست رای دهندگان نقد شوند؟یا نه رای دهنده دوانتخاب شونده شبیه هم هستند؟
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار