در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷
>> خبر

کتابی تحت عنوان ۱۰۱فیلم برتری که باید پیش از بزرگ شدن تماشا کرد نوشته ی "سوزت والی "منتشر شده است که در این کتاب به آثار برتر و برگزیده ی سینمایی که کودکان و بزرگسالان باید آن ها را تماشا کنند، پرداخته است.

در کتاب ۱۰۱فیلم برتری که باید پیش از بزرگ شدن تماشا کرد قهرمانان و نماد هریک از فیلم ها به صورت تصاویری کارتونی به تصویر گذاشته شده و خلاصه ای از هریک از آن ها نوشته شده است.

از آثاری که سوزت والی به آن ها پرداخته است می توان به فیلم هایی همچون داستان اسباب بازی ها،راتاتوی،منجمد،فارست گامپ،عصر یخبندان،کارخانه هیولاها،تنها در خانه،والی،بالا،ادوارد دست قیچی،شرک،هری پاتر،بت من،مرد عنکبوتی،تایتانیک،ارباب حلقه ها،علاءالدین،شیرشاه،بچه های آسمان و دیگر فیلم های برجسته اشاره نمود.

جذاب ترین موضوعی که باعث دنبال کردن و توجه کاربران شده است حضور "بچه های آسمان"یکی از آثار زیبای مجید مجیدی،کارگردان مشهور ایرانی در فهرست این فیلم ها می باشد.

فیلم "بچه های آسمان "مجید مجیدی در رتبه ی چهل و هفتم این فهرست قرار گرفته است که حاکی از زیبایی و مضمون پرمحتوای آن می باشد که حتی از مرزها فراتر رفته و نظر بسیاری از مخاطبان، منتقدان، نویسندگان و هنرمندان را به خود جلب کرده است.

تماشای این فیلم به شدت توصیه شده است و تنها اثر غیرآمریکایی این فهرست می باشد.

بچه های آسمان

بچه های آسمان نام فیلمی به کارگردانی مجید مجیدی می باشد که محصول سال ۱۳۷۵می باشد.این فیلم به قدری زیبا و پرمحتوا بود که تحسین بسیاری از مخاطبان،منتقدان و هنرمندان را برانگیخت و جزء یکی از آثار زیبا و ماندگار مجید مجیدی می باشد.

مجید مجیدی با فیلم بچه های آسمان خود را به غرب نشان داد به طوری که در سال ۱۹۹۸نخستین فیلم ایرانی ای بود که به عنوان پنج نامزد نهایی جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب شد.این فیلم توانست چهار جایزه کسب کند که از آن جمله می توان به جایزه فیپرشی جشنواره بین المللی فیلم مونترال اشاره کرد.

داستان بچه های آسمان

بچه های آسمان داستان خواهر و برادری به نام علی و زهرا می باشد که علی کفش های خواهرش زهرا را گم می کند و به دلیل اینکه زهرا کفش های دیگری نداشت و پدرشان نیز توانایی مالی برای خریدن کفش های نو را نداشت چنین برنامه ریزی می کنند که صبح ها زهرا با کتانی های علی به مدرسه برود و ظهرها نیز علی از همان کتانی ها استفاده نماید.هرروز زهرا تلاش می کند که به موقع کتانی های علی را به او برساند اما علی هرروز دیرتر به مدرسه می رود تا اینکه او در مسابقه ای از سوی مدرسه شرکت می کند.

تحلیل و نظرها درمورد بچه های آسمان مجید مجیدی

نشریه اگزماینر سه فیلم مجید مجیدی را در کنار آثاری از عباس کیارستمی و داریوش مهرجویی جزء آثار فاخر سینمای ایران انتخاب کرد.

فارین پالیسی فیلم بچه های آسمان مجید مجیدی را جزء ده فیلم برتر تاریخ سینمای ایران انتخاب کرد.

بچه های آسمان در آسیا طرفداران بسیاری داشت به طوری که در سنگاپور جزء پرفروش ترین فیلم های خارجی این کشور محسوب شد و در کشور ژاپن نیز از فیلمنامه ی آن در متون درسی کتاب آموزش زبان انگلیسی دبیرستان استفاده و تدریس شد.

برخی از جوایز و افتخارات بچه های آسمان مجید مجیدی

نامزد شاهرخ نقره‌ای انجمن منتقدان فیلم آرژانتین

برنده جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره بین المللی فیلم ورشو

نامزد جایزه بهترین فیم خارجی زبان انجمن فیلم مدار

نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان ۱۹۹۸

برنده جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره بین‌المللی فیلم نیوپورت ۱۹۹۸

برنده جایزه پرنده نقره ای بهترین فیلم جشنواره بین المللی فیلم سنگاپور ۱۹۹۸

نامزد جایزه بزرگ هیئت داوران بنیاد فیلم آمریکا

برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر

برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر

برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم فجر

برنده سیمرغ بلورین بهترین تدوین جشنواره فیلم فجر

برنده لوکاس جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوان ۱۹۹۷

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار