در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷
>> خبر

در دنیای امروز کشورهای بسیاری وجود دارند که جزء ابرقدرت ها محسوب می شوند و بسیاری از مردم تمایل دارند که یا در آنجا زندگی کرده و یا به آنجا سفر کنند و با آداب و فرهنگ و رسوم آنها آشنا شوند و دلیل این موضوع هم این است که از لحاظ اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی،سیاسی و...بر روی کشورهای دیگر تاثیر بسزایی گذاشته و بسیاری از افراد در سراسر جهان از سبک زندگی آنها الگو گرفته و در تلاش هستند که همانند آنها زندگی کنند.

در این مطلب به برخی از کشورهایی که بر روی دیگر کشورهای جهان تاثیر گذاشته و به نوعی موجب ساخته شدن فرهنگ جهانی شده اند آشنا می شویم.

فرانسه

از دیرباز کشور فرانسه مورد توجه بسیاری از مردم بوده است و مدرنیته و فشن دو واژه ای هستند که با این کشور ارتباط تنگاتنگی دارند و بسیاری این کشور را سرزمین فشن می دانند.مردم فرانسه از لحاظ فرهنگی بسیار غنی می باشند و بسیاری از مردم آسیا و خاورمیانه بسیار تلاش می کنند که همانند مردمان کشور فرانسه عمل کنند این در حالی ست که تاریخ کشورهای آسیایی بسیار کهن است و این کشورها قدمتی طولانی دارند اما مدرنیته باعث شده است که بسیاری از ساکنان این سرزمین ها به فرهنگ کشور فرانسه روی آورند.

ایتالیا

کشور ایتالیا جزء کشورهایی ست که نه تنها در میان ایرانیان بلکه در میان مردم سراسر جهان از اعتبار خاصی برخوردار است و طرفداران بسیاری دارد.کشور ایتالیا جزء کشورهایی ست که بسیار تاریخی و تاریخچه جذاب و مکان های دیدنی آن باعث جذب گردشگران و افراد بسیاری به سوی خود می شود.

دلیل اینکه کشور ایتالیا جزء سرزمین هایی ست که به نوعی موجب ساخته شدن فرهنگ جهانی شده است،وجود برندهای معتبر و مطرح سراسر جهان می باشد ایتالیا کشوری ست که بسیاری از مطرح ترین برندهای جهانی همچون گوچی،ورساچه و... در آن بوجود آمده، از اینرو طرفداران بسیاری دارد.

به نوعی می توان گفت گه کشور ایتالیا هدایت گر فشن و مد می باشد و مردمان این کشور به زیبایی و خوش پوشی شهرت دارند.

یکی دیگر از چیزهایی که اغلب مردم سراسر جهان از فرهنگ کشور ایتالیا تاثیر گرفته اند فرهنگ غذایی این کشور می باشد.

رم یکی از بهترین مکان هایی ست که در آن می توان بهترین و دلچسب ترین غذاها را یافت.وجود غذاهایی چون پیتزا و پاستای ایتالیایی نشان دهنده ی میزان نفوذ این کشور در سراسر جهان می باشد.

اسپانیا

کشور اسپانیا یکی دیگر از کشورهایی ست که نفوذ فرهنگی بسیاری بر اغلب مردم سراسر جهان داشته است.اسپانیا در طول تاریخ کشورهای بسیاری را تحت سلطه خود درآورده است.

نکته ی جالبی که در این میان وجود دارد این است که زبان اسپانیایی پس از زبان چینی بیشترین کاربرد را در سراسر جهان دارد.

وجود زبان اسپانیایی در اغلب فیلم ها،وجود بازیگران اسپانیایی،موسیقی اسپانیایی،خواننده های اسپانیایی و حتی طی سال های اخیر فرهنگ غذایی اسپانیایی همگی از عواملی هستند که نشان دهنده ی نفوذ فرهنگی این کشور بر بسیاری از کشورهای جهان می باشند.

ایالات متحده

ایالات متحده آمریکا شاید قدرتمندترین کشوری ست که نفوذ فرهنگی آن بر همگان روشن است و بر هیچ کس پوشیده نیست که تمامی تلاش خود را می کند تا کشورهای سراسر جهان را زیر سلطه خود درآورد و به نوعی برای آنها فرمانروایی کند.

از موسیقی و فیلم ها و هالیوود و برنامه های کامپیوتری گرفته تا موبایل و دانشگاه و پوشش و...این کشور

همگی مواردی هستند که طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد.

هرساله بسیاری از مردم از این سرویس های ایالات متحده استفاده می کنند.با رصدی ساده می توان براحتی دریافت که این کشور تا چه حد نفوذ فرهنگی بر تمامی کشورهای جهان دارد و روز به روز نیز بر تعداد طرفداران و دنبال کنندگان خود نیز می افزاید.

انگلیس

کشور انگلیس از جمله کشورهای معتبری ست که از دیرباز به دلیل وجود خاندان معتبر سلطنتی زبانزد عام و خاص بوده است.

اغلب مردم کشور انگلستان را در بسیاری زمینه ها قبول دارند.زبان انگلیسی زبان بین المللی مردم جهان می باشد و حتی زبان بدن این کشور هم به دلیل ادب و انضباط و قانون مند بودن بسیار شهره است.

فیلم های انگلیسی،فستیوال ها و مکان های دیدنی این کشور همگی از مواردی هستند که حاکی از قدرت نفوذ فرهنگی این کشور بر مردم سراسر جهان می باشند.


برچسب ها: فرهنگ جهانی ، فرهنگ
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار