در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷
>> خبر

سوزش سر دل یا معده یکی از مواردی ست که هر فردی در طول زندگی خود برای یک بار هم که شده آن را تجربه کرده است.این بیماری براساس حس سوزشی شناخته می شود که دقیقا از پشت جناغ شروع شده و ناحیه گلو را نیز با خود درگیر می کند.

علت سوزش سر دل یا معده

دلیل این سوزش سر دل یا معده که مشکل اغلب افراد می باشد رفلاکس یا برگشت اسید معده است که از ناحیه معده شروع شده و تا مری ادامه دارد.علت این رفلاکس یا برگشت اسید معده نیز به این خاطر است که وقتی حلقه عضلانی که اجازه ی ورود غذا به معده را می دهد بیش از حد ممکن استراحت نماید این نشانه بروز پیدا کرده و فرد را درگیر می کند.در نتیجه اسید معده دوباره به قسمت مری برمی گردد و موجب ایجاد حس سوزش در فرد می شود.این اسید اغلب باعث سوزش در ناحیه گلو نیز می گردد.این نکته را باید مورد توجه قرار داد که ممکن است رفلاکس بدون سوزش سر دل همراه باشد اما اگر سر دل سوزش داشت قطعا رفلاکس صورت گرفته است.

روش های خانگی جایگزین داروهای شیمیایی

بسیاری از افراد هستند که با مشکل سوزش سر دل یا معده به طور مکرر روبرو می شوند و به همین منظور به طور فراوان به پزشک مراجعه کرده و گاهی از این کار خسته می شوند به طوری که ترجیح می دهند از داروهای شیمیایی استفاده نکرده و با روش های خانگی این مشکل را برطرف نمایند.این روش های خانگی در اغلب موارد نتیجه بخش بوده است اما اگر افراد به طور مکرر دچار رفلاکس یا برگشت اسید معده می شوند بهترین گام این است که سبک زندگی خود را تغییر دهند و سپس از روش های خانگی برای این منظور استفاده نمایند.

در این مطلب به برخی از روش هایخانگی برای درمان سوزش معده اشاره کرده ایم و در مطلب بعدی به روش های خانگی دیگر اشاره می کنیم.

آب آلوئه ورا برای تسکین معده

آلوئه ورا گیاهی مفید است که برای تسکین مورداستفاده قرار می گیرد.بسیاری از افراد معتقدند که گیاه آلوئه ورا می تواند باعث تسکین و درمان سوختگی های ناشی از آفتاب شود اما این موضوع بر کسی پوشیده نیست که خاصیت آلوئه ورا بیش از این مورد می باشد.

گیاه آلوئه ورا می تواند باعث تسکین سوزش سر دل شود زیرا باعث کاهش التهاب می گردد.یعنی هنگامی که معده دچار تحریک و التهاب می شود،نوشیدن یک لیوان آب آلوئه ورا می تواند موجب تسکین سر دل شود.

طرز تهیه:

یک دوم پیمانه آب گیاه آلوئه ورا را به صورت سرد یا ولرم قبل از خوردن غذا مصرف کنید.یکی دیگر از خاصیت های آب گیاه آلوئه ورا این است که می تواند به عنوان یک ملین عمل کند و درصورتی که نمی خواهید نقش ملین داشته باشد باید از آب آلوئه ورایی استفاده کنید که اجزای ملین آن حذف شده باشند.

خوردن موز یا سیب

موز یکی از میوه هایی ست که دارای آنتی اسیدهای طبیعی می باشد و می تواند با رفلاکس یا اسید معده مبارزه نماید.برای سریع ترین درمان خانگی سوزش سر دل بهتر است مقداری موز بخورید و نتیجه آن را مشاهده کنید.

میوه ی دیگری که برای این منظور بسیار اثربخش و مفید می باشد سیب است.خوردن روزانه یک عدد سیب بسیار کمک کننده است.برای این کار حتی می توانید چندساعت قبل از رفتن به رختخواب سیب بخورید.

کاهش وزن بدن

اضافه وزن یکی از مواردی ست که باعث بوجود آمدن سوزش سر دل می شود.دلیل آن هم این است که اضافه وزن باعث می شود فشار بیشتری بر روی نواحی مختلف مری وارد شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار