در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷
>> خبر

شامپو یکی از ضروریات بهداشتی هر فردی ست که باید بسیار موردتوجه قرار گیرد زیرا شامپو همانگونه که باعث بهداشت مو می شود در صورتی که به طور نامناسب انتخاب و مصرف شود به موها آسیب جدی وارد می کند.به همین منظور باید در انتخاب شامپو بسیار دقت کرده و به شیوه ای صحیح موها را شستشو داد تا نتیجه ی موثر و مطلوبی بدست آید.

انتخاب یک شامپوی مناسب برای موها

به دلایل تفاوت موها و شامپوهای مختلف ،بهترین راه امتحان کردن انواع شامپو و انتخاب مناسب ترین آن ها می باشد.

برچسب روی شامپوها به معرفی ترکیبات موجود در آن می پردازد.آنچه مهم است اینکه اگر موهای شما دراثر مواد مختلف مثل مواد مش یا فر یا به هر دلیل دیگری آسیب دیده است،بهتر است به اسیدیته شامپو دقت کنید،اسیدیته شامپوها بین قلیایی متوسط تا اسیدی سبک تنظیم می شود.اگر موهایتان آسیب دیده شامپوهای خنثی یا شامپویی با اسیدیته اسیدی سبک که مو را کمتر متورم کرده و لایه خارجی کوتیکولی مو را کمتر به هم می ریزد،مناسب تر است.

مدت زمان آبکشی شامپو

پس از استفاده از شامپو موی خود را به خوبی و به طور کامل آبکشی کنید تا هیچ اثری از کف شامپو روی موی شما باقی نمانده باشد.برای آبکشی شامپو از آب گرم استفاده کنید تا شامپو به طور کامل از روی مو خارج گردد اما دمای آبکشی بستگی به عواملی مانند ضخامت موی شما دارد.هرگز از آب داغ برای آبکشی موی خود استفاده نکنید.

میزان استفاده از شامپو در هربار شستشو

میزان مصرف شامپو به میزان آلودگی مو و پوست سر،همچنین بلندی مو بستگی دارد.به عنوان یک قاعده کلی میزان مصرف شامپو باید به اندازه ای باشد که موقع به کارگیری،کف حاصل از آن تمام سطح مو را بپوشاند.به یاد داشته باشید زمان به کارگیری شامپو بعد از مرحله آبکشی اولیه می باشد،یعنی زمانی که موی خود را به خوبی با آب خیس نموده اید.

نحوه ی شامپو زدن

مراحل صحیح شامپو زدن

گره گشایی از مو

خانم ها موی خود را با یک شانه دندانه درشت شانه کنید تا هیچ گونه گره ای روی آن نمانده باشد.حواستان باشد که هرگز موی خود را در حالت خیس شانه نکنید.چون در این حالت نیروی بیشتری برای شانه کردن مصرف می کنید بنابراین موی شما ممکن است شکسته شود.

آب کشی اولیه با آب ولرم

در مرحله ی بعدی موهای خود را با آب ولرم و نیمه گرم آبکشی کنید.به این مرحله،آبکشی اولیه و یا پیش از شستشو گفته می شود که برای زدودن گرد و غبار و به طور کلی آلودگی های قابل حل در آب انجام می شود.

هرگز از آب داغ استفاده نکنید،چون موجب تردی و شکنندگی مویتان خواهد شد.

ماساژ دادن شامپو روی پوست سر با نوک انگشتان

شامپو را روی همه جای سر پخش کرده و با نوک انگشتانتان به آرامی شامپو را روی پوست سر و موهایتان ماساژ دهید.دقت کنید که از ناخن ها استفاده نکنید و برای جلوگیری از گره خوردن و شکسته شدن مو این کار را به آرامی و به صورت دایره ای انجام دهید.

آبکشی نهایی

در این مرحله موی خود را به خوبی آبکشی نمایید تا هرگونه باقیمانده های شامپو از لا به لای موی شما زدوده شود.حتما به این نکته توجه شود که مو در حالت خیس نسبت به اصطکاک بسیار حساس است،بنابراین آن را در حالت خیس به سختی مالش ندهید،همیشه در هنگام شامپو کردن موها این مراحل را بیاورید تا تکرار این مراحل برای شما تبدیل به عادت شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار