در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷
>> خبر

برخی از مناطق دیدنی و گردشگری در دنیا وجود دارند که صرفا برای افرادی که ماجراجو می باشند می تواند جالب باشد.افرادی که برای دیدن آنها هر سختی ای را تحمل کرده و تلاش می کنند که به آنجا راه یابند.این افراد خود را برلی روبرو شدن با هرنوع چالش و حوادث سختی آماده کرده اند.

گردشگری سیاه؛گردشگری پرطرفدار سالهای اخیر

در سالهای اخیر نوعی گردشگری طرفداران زیادی پیدا کرده است که به آن گردشگری سیاه می گویند.

گردشگری سیاه برای برخی از افراد جذابیت های خاصی دارد و پای این نوع گردشگری به ایران هم باز شده است.این گردشگران به مناطق سخت و خطرناک رفته و با چالش های متعددی روبرو می شوند.آنها تلاش می کنند که از هیجان های ناشی از این نوع گردشگری نهایت بهره را برده و به عنوان خاطراتی ماندگار ثبت نمایند.

بسیاری از کارشناسان بدلیل حوادث سخت و یا حتی مرگ های رخ داده شده در مکان های گردشگری سیاه به طور جدی به افراد هشدار داده اند.

در این مطلب قصد داریم برخی از مکان های جالب و هیجان انگیز را عنوان کنیم که افراد کمی حاضر شدند به آنها وارد شوند زیرا خطرناک و سحرآمیز هستند.

کلاب شماره ۳۳

کلاب شماره ۳۳در شهر نیواورلئان در ایالت لوئیزیانای آمریکا قرار گرفته است.مالک این کلاب دیزنی لند می باشد و صرفا برای اعضایی ویژه است.به طوری که برای عضویت در آن باید سالها انتظار کشید.در سال ۲۰۱۲فرصتی برای ثبت نام و عضویت افراد به وجود آمد و سپس برای چندسال بسته شد.این کلاب یکی از مکان هایی ست که گردشگران نمی توانند از آن دیدن کنند.

واله دو جاواری

واله دو جاواری منطقه ای در برزیل می باشد که نام آن برگرفته از رود جاواری می باشدکه برای برزیلی ها یکی از مهم ترین رودهاست.این منطقه مساحتی بالغ بر ۸.۵هکتار دارد اما هیچ گردشگری اجازه ندارد که وارد این منطقه شود.در این منطقه مشکلاتی همچون وجود تروریست،نبود راه مناسب،امکان گم شدن  و ونبود وسایل نقلیه وجود دارد که باعث شده که افراد غیربومی نتوانند وارد این مکان شوند.

این منطقه کاملا در سکوت است و بومی های آن، این منطقه را اداره می کنند و آنها قوانین خاص خود را دارند.

مرکز عملیات اضطراری غیر نظامی

مرکز عملیات اضطراری غیر نظامی ویرجینیا یکی از مناطقی ست که برای مدیریت عملیات اضطراری فدرال می باشد.این مرکز برای این ساخته شد که هنگامی که فجایع و حوادث ملی رخ داد از آن استفاده نمایند.مرکز عملیات اضطراری غیرنظامی ویرجینیا نقش اساسی و مهمی در امنیت کشور آمریکا دارد که از آن جمله می توان حادثه یازده سپتامبر را نام برد که کمک های امداد و نجات از این منطقه ارسال شد از اینرو گردشگران اجازه ی ورود به آن را ندارند.

جزیره اس ودرا

جزیره اس ودرا جزیره ی کوچک و سنگی ست که در اسپانیا واقع شده است.افسانه هایی وجود دارد که از قدرت خاص این جزیره حاکی ست به همین خاطر جزیره ای خطرناک می باشد.

پژوهش ها نشان داده اند که در حقیقت این جزیره قدرت مغناطیسی دارد و باعث انباشته شدن فلزات می شود و به عنوان یک جزیره مرموز شناخته شده است.

در افسانه مشهور هومر نیز از جزیره اس ودرا نام برده شده است که مکانی مقدس می باشد.

خزانه جهانی بذر

در سولبارد خزانه ای واقع شده است که از آن به عنوان " خزانه ی روز قیامت " یا " خزانه ی جهانی بذر " یاد می شود.

در خزانه جهانی بذر تقریبا میلیون ها بذر کشاورزی از سراسر جهان جمع آوری شده است.

این خزانه در جهت تضمین زندگی ساخته شد که در صورتی که فجایع جهانی روی داد از این طریق ادامه ی حیات بر روی کره زمین امکان پذیر باشد.

بذرهای موجود در این خزانه،بسته بندی های مخصوصی دارند که از رطوبت،حرارت و...محفوظ می باشند.گردشگران نمی توانند در این مکان حضور یابند.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار