در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷
>> خبر
این حقیقتی ست انکار نشدنی که افراد موفق می توانند ما را به سوی موفقیت سوق دهند و انگیزه ی بسیاری در وجود ما ایجاد کنند و به عنوان یک الگوی مثبت راهنمای ما شوند.

موفقیت موضوعی ست که تمامی انسانها به آن علاقه مند هستند.بالاخص اگر فردی در زندگی اش هدف داشته باشد.

تعاریف هر فرد از موفقیت

هر فردی در سراسر جهان تعریف مختص به خود را از موفقیت دارد.برخی موفقیت را در داشتن آرامش و برخی دیگر در مدارج علمی بالا می دانند.افرادی هستند که پول را صرفا عامل موفقیت می دانند.زیرا آنها بر این باور هستند که هرچیزی با پول ممکن است و به تعبیر آنها پول می تواند شهرت،ثروت،قدرت و موفقیت آورد.

الگو قرار دادن افراد موفق

روش های متفاوتی برای کسب موفقیت وجود دارد اما یکی از بهترین روش ها برای موفقیت هر انسانی این است که آنها،افراد موفق و بزرگ را الگوی خود قرار دهند زیرا این می تواند باعث انگیزه آنها شود.

در این مطلب قصد داریم به برخی از رمز و رازهای موفقیت در زندگی و کار افراد موفق و ثروتمندان جهان بپردازیم.

بزرگ فکر کنید

میکل آنژ در این خصوص می گوید: "خطری که بسیاری از ما را تهدید می کند تعیین اهداف بلند و نرسیدن به آن ها نیست بلکه اغلب ما اهداف کوچکی انتخاب می کنیم و به همان می رسیم."

از شکست نترسید

شکست،موضوعی ست که انسانهای موفق از آن هراسی ندارند و بارها آن را تجربه کرده اند اما برخی از انسانها هستند که از واژه ی شکست هراسانند. از اینرو همیشه در یک نقطه ثابت مانده و تلاشی برای کسب موفقیت های خود نمی کنند زیرا بر این تصور هستند که شاید شکست را تجربه کنند.این موضوع یک عامل بازدارنده برای موفقیت است و افراد باید این نگرش را از خود دور نمایند تا به موفقیت های روزافزون دست یابند.

نظر هنری فورد در این رابطه این است: "شکست به سادگی فرصتی برای شروع دوباره است تا این بار هوشمندانه تر عمل کنید."

به توانایی خود باور داشته باشید

بسیاری از افراد را می شناسیم که حس خود کم بینی و اعتماد به نفس پایینی دارند به گونه ای که به راحتی از توانایی های خود چشم پوشی کرده و تصور می کنند که آنها هرگز موفق نمی شوند و موفقیت برای دیگران می باشد.

آنها به توانایی خود بی اعتماد هستند و به گونه ای عمل می کنند که باور ندارند توانایی آنها می تواند موفقشان کند.

والت دیزنی در این رابطه چنین می گوید: "اگر بتوانی چیزی را تصور کنی، می‌توانی آن را انجام دهی."

و جمله ی دیگر این است: "تمام رویاهای ما می توانند محقق شوند اگر ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم."

شجاعت پیروی از قلب خود را داشته باشید

استیو جابز یکی از افراد موفق و مشهور در این رابطه چنین می گوید: "شجاعت پیروی از قلب و بصیرت خود را داشته باشید، آن ها می دانند شما واقعا می خواهید به چه کسی تبدیل شوید، بقیه چیزها ثانویه است."

تمرکز یعنی انجام یک کار و نه گفتن به صد ها ایده ی خوب دیگری که وجود دارد.

بیشتر با افراد موفق وقت بگذرانید

این حقیقتی ست انکار نشدنی که افراد موفق می توانند ما را به سوی موفقیت سوق دهند و انگیزه ی بسیاری در وجود ما ایجاد کنند و به عنوان یک الگوی مثبت راهنمای ما شوند.

شما تصور کنید که فردی در آستانه ی آزمون کنکور است.در تمامی مدتی که درس می خواند و برنامه ریزی می کند و به اهدافش می اندیشد بر این مهم تاکید می کند که افراد موفق آزمون های کنکور سال های گذشته را شناخته و در رابطه با عوامل موفقیت آنها اطلاعاتی کسب نماید و آنها را در مسیر تحصیلی خود الگو قرار دهد.

این افراد موفق بسیار می توانند کمک کننده باشند.

از اینرو توصیه می شود که با افراد موفق در تعامل باشید و سعی کنید زمان بیشتری را با آنها بگذرانید تا بتوانید روز به روز به موفقیت نزدیک شده و آن را به دست آورید.

استیو سیبلد در این رابطه می گوید: "واقعیت این است که میلیونر ها نسبت به افراد سطح متوسط طرز فکر متفاوتی درباره ی پول دارند."


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار