در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷
>> خبر
آنها میدانند که نمی توان خود را فریب داد که می توان به راحتی با بسیاری از مسائل بحرانی مقابله و خیلی آسان از آنها عبور کرد.آنها بر این باور هستند که زندگی با تمام مشکلات و بحران هایش می گذرد و در حال جاری شدن است و نمی توان جلوی تمامی این مشکلات ایستاد

شاید برخی از افراد در زندگی خود به موضوع تاب آوری فکر کرده باشند.بالاخص در این روزگار سخت که بسیاری،انرژی و انگیزه خود را ازدست می دهند و احساس می کنند قدرت مقابله با مشکلات را ندارند و یا اصلا نمی توانند صبور باشند.گاهی مشکلات آنقدر زیاد می شود که برخی احساس می کنند قدرت تحمل خود را ازدست داده و یا باید به جنگ مشکلاتی بروند که به طور فروان و سریالی وارد زندگی آنها می شوند.

در این مطلب قصد داریم در خصوص تاب آوری صحبت کنیم.

تاب آوری چیست؟

تاب آوری یا resiliencyیعنی توانایی مقابله کردن با مشکلات و شرایط سخت زندگی.

تاب آوری یعنی اینکه شرایط سخت زندگی را تعدیل کرده و بدون اینکه به خود یا دیگری آسیب بزنیم از آن بحران بیرون بیاییم.

برخی از روانشناسان معتقد هستند افرادی که تاب آور می باشند پس از روی دادن یک اتفاق و رویداد سخت و ناگوار سریع تر از افراد دیگر خود را پیدا کرده و به حالت عادی و طبیعی زندگی باز می گردند.

تغییرات ناگهانی که در زندگی رخ می دهد شامل بلایای طبیعی،مرگ عزیزان،شکست عاطفی،ازدست دادن شغل،شکست مالی،تحصیلی و...می باشد که تمامی این ها می توانند باعث ایجاد بحران هایی در زندگی افراد شوند.

اما باید به این مسئله مهم بسیار توجه کرد که وقتی در بحران و مشکلاتی فرو می رویم و به آن دچار می شویم چه اندازه می توانیم قدرت تاب آوری داشته و از آن ها بیرون آمده و یا قدرت مهار کردن آن ها را داشته باشیم و به طور کلی چه مهارت هایی داریم یا نیاز است که داشته باشیم.

ارتباط مستقیم خلق و خوی اولیه و تربیت افراد با ویژگی تاب آوری آنها

این مسئله بسیار روشن است که برخی ویژگی ها و خصوصیات افراد تاب آور با خلق و خوی اولیه و نحوه تربیت آنها ارتباط بسیار مستقیمی دارد اما این موضوع را نباید فراموش کرد که می توان تاب آوری را یاد گرفت.

ویژگی های افراد تاب آور

افراد تاب آور مهارت هایی را دارند که وقتی با شرایط بسیار دشوار و بحرانی مواجه می شوند رفتارهای خاصی را از خود بروز می دهند که این نشانه باعث متمایز شدن آنها از دیگران می شود.

افراد تاب آور تحت هر شرایطی آرامش خود را حفظ کرده و شرایط سخت و بحرانی موجود را کنترل می کنند.آنها پشت شرایط بحرانی پنهان نمی شوند و آنها را پنهان نمی کنند و یا چنین نیستند که از همه شاکی باشند و از زمین و زمان هم طلبکار نیستند آنها تمام تلاش خود را می کنند به دنبال راه حل صحیحی باشند که اگر نتوانستند این راه حل را بیابند خود را برای پذیرفتن آن آماده کنند.

افرادی که تاب آور هستند آرامش اولیه خود را حفظ کرده و به صورت واقع بینانه به مسائل نگاه می کنند.یعنی اینکه نه آنقدر خوش بینی غیرواقع بینانه دارند و نه آنقدر بدبینی غیرواقع بینانه.

آنها نسبت به مسائل به درستی و واقع گرایانه نگاه می کنند و در نقطه ی آخر که هیچ راه حلی وجود نداشت آن را می پذیرند.افراد تاب آور هم، دردی که ناشی از یک واقعه و مسئله ی بحرانی ست را به طور کامل درک می کنند و بی احساس و خوش خیال نمی باشند.اما به این مسئله اذعان دارند که در زندگی هم شرایط سخت وجود دارد و هم شرایط آسان.

آنها میدانند که نمی توان خود را فریب داد که می توان به راحتی با بسیاری از مسائل بحرانی مقابله و خیلی آسان از آنها عبور کرد.آنها بر این باور هستند که زندگی با تمام مشکلات و بحران هایش می گذرد و در حال جاری شدن است و نمی توان جلوی تمامی این مشکلات ایستاد و آنها را متوقف کرد بلکه باید تاب آورد و تحمل کرد و تا حدی که می توان از بهترین راهکارها برای این منظور استفاده نمود.زیرا اگر سخت گرفته شود زندگی هم سخت ترین هایش را برای افراد رقم می زند.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار