در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷
>> خبر
در یک دهه اخیر نگرانی برای چاقی مفرط به مدارس رسید و حتّی برنامه هایی برای تغذیه سالم اجرا شد امّا هنوز این مشکل وجود دارد.

چاقی کودکان یکی از معضلاتی ست که این روزها بسیاری از خانواده ها در سراسر جهان با آن روبرو هستند.به گونه ای که برخی هزینه های بسیاری می کنند تا این معضل کودکانشان برطرف شود.سبک زندگی متفاوت که با تغذیه,بازی هایی که در آن کودک فعالیت نمی کند,عدم تحرک و...همراه است از عواملی هستند که باعث افزایش چاقی در کودکان می شود.

چاقی مفرط کودکان آمریکایی

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها تخمین می زند که از هرپنج کودک آمریکایی,یک نفر مبتلا به چاقی مفرط است وهیچ مدرکی بر کاهش میزان چاقی کودکان و نوجوانان در سال های 1999 تا 2016 بدست نیامده است.

در آمریکا میزان ابتلاء به چاقی در میان کودکان و نوجوانان از سال های دهه هفتاد سه برابر شده که خوردن غذاهای آماده و چرب و عدم نظارت والدین به این مشکل دامن زده اند.

تعریف چاقی مفرط

چاقی مفرط (اوبیسیتی) بدان معناست که بدن چربی بیش از اندازه دارد و در نتیجه خطر ابتلاء به دیابت,بیماری های قلبی,سکته,آرتروز و حتّی برخی سرطانها را افزایش می دهد.

افزایش چاقی در کودکان

"اشلی اسکینر" پژوهشگر خدمات های بهداشتی در دانشگاه دوک در کارولینای شمالی گفت: " چندسال پیش,مدارک امیدوار کننده ای وجود داشت که میزان چاقی مفرط را در میان کودکان کودکستانی روبه کاهش نشان می داد اما در حال حاضر آمارها نشان می دهد این کاهش جای خود را به افزایش می دهد.

غذاهای سالم و ورزش؛دو عامل مهم کاهش وزن

وی افزود: " این روند به ما می گوید تلاش های ما برای بهبود سلامتی کودکان,در سراسر آمریکا توسعه نیافته است و ما باید دسترسی به غذاهای سالم و ورزش را افزایش دهیم."

در یک دهه اخیر نگرانی برای چاقی مفرط به مدارس رسید و حتّی برنامه هایی برای تغذیه سالم اجرا شد امّا هنوز این مشکل وجود دارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار