در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷
>> خبر
این موضوع را باید مورد توجه قرار داد که ویندوز 10 همیشه از موقعیت مکانی کاربران مطلع است.این موضوع برای بسیاری از افراد اهمیتی ندارد اما برخی از کاربران هستند که به این موضوع اهمیت زیادی می دهند.

بسیاری از افراد هستند که نگران داده های موجود بر روی سیستم خود می باشند از این رو همیشه در تلاش هستند که از داده های خود محافظت کنند.

با ورود ویندوز 10بسیاری از کاربران همیشه از اینکه داده ها و اطلاعات شخصی شان جمع آوری شود نگران هستند.به همین خاطردر این مطلب قصد داریم چند روش ساده را به منظورافزایش امنیت حریم خصوصی در این ویندوز آموزش دهیم.

نکته ی حائز اهمیت این است که این روش ها براساس نسخه ی 1803ارائه شده است.نسخه های قدیمی تر این ویندوز در برخی جزئیات مختلف می باشند.

غیرفعال‌سازی ردیابی تبلیغات

اغلب مردم در تلاش هستند که اطلاعات خود را در حالی که وب را مرور می کنند جمع آوری نمایند.از این رو طبق اطلاعات مرور شده,پروفایلی از علائق کاربر ساخته شده و شرکت های متفاوت می توانند از این اطلاعات به منظور تبلیغات هدفمند خود استفاده نمایند.با توجه به این موضوع,ویندوز 10 از طریق گزینه ی Advertising IDاین داده ها را جمع آوری می کند.این IDبه جمع آوری اطلاعات کاربرطی مروروب نمی پردازد,اما هنگامی که کاربر ازبرنامه های ویندوز 10استفاده می کند این کار انجام می شود.

در صورتی که کاربر تمایل داشته باشد می تواند گزینه ی Advertising IDرا غیر فعال نماید.برای این منظور چنین عمل کنید:

برنامه Windows10 Settingsرا اجرا نمایید. بر روی دکمه ی شروع در قسمت پایین صفحه نمایش و سپس کلیک بر روی آیکون Settingsکه به صورت یک چرخ دنده می باشد,کلیک نمایید و سپس به قسمت Privacy>Generalرفته که در آنجا لیستی از انتخاب ها را زیر عنوان Change Privacy optionsرا مشاهده خواهید کرد که نخستین گزینه Advertising IDرا کنترل می کند.نوار مربوطه را از Onبه Offتغییر دهید.امکان دریافت تبلیغات وجود دارد اما حُسنِ این تبلیغات این است که نسبت به تبلیغات هدفمند بسیار عمومی تر می باشند و طبق علائق شخصی ارسال نمی شوند.


در این مرحله برای اینکه اطمینان یابید که سیستم ردیابی نمی شود باید هنگام استفاده از ویندوز 10 و غیرفعال کردن جمع آوری داده ها جهت تبلیغات هدفمند به قسمت Ad SettingsازMicrosoft Privacyمراجعه نمایید.سپس در بالای صفحه وارد حساب شخصی خود شده و در قسمت Internet-based ads:Microsoft accountکه بالای صفحه قرار دارد گزینه ی On را به Offتغییر دهید.

در هر مرورگر باید اطمینان یابید که قسمت Personalized ads in this browserبه Offتغییر یافته است.

غیرفعال‌سازی ردیابی مکانی Location Tracking

این موضوع را باید مورد توجه قرار داد که ویندوز 10 همیشه از موقعیت مکانی کاربران مطلع است.این موضوع برای بسیاری از افراد اهمیتی ندارد اما برخی از کاربران هستند که به این موضوع اهمیت زیادی می دهند.افرادی که به این موضوع اهمیت نمی دهند به این خاطر است که آنها از این ویژگی برای کسب اطلاعاتی همچون آب و هوای محلی,رستوران های نزدیک و...استفاده می کنند اما افرادی که نمی خواهند ویندوز 10 از موقعیت آنها اطلاع داشته باشد می توانند این قسمت را غیرفعال کنند.

به این منظور باید برنامه ی Settingsرا اجرا نموده و سپس به Privacy>Locationمراجعه کرد.پس از آن بر روی Change کلیک کرده و قسمت Onرا بهOffتغییر داد.با این کار ردیابی و اطلاع از موقعیت کاربر غیر فعال می شود.

این نکته شایان ذکر است که اگر چندین کاربر با حساب های متفاوتی از یک دستگاه استفاده می کنند هریک از آنها می توانند قسمت Location Trackingرا برای خود فعال یا غیرفعال نمایند.

حذف حساب مایکروسافت برای یک حساب محلی

هنگامی که کاربر برای وارد شدن به ویندوز 10 از حساب مایکروسافت استفاده می نماید می تواند تنظیمات خود را با تمامی دستگاه های ویندوزی هماهنگ یا Syncکند.

بسیاری از کاربران تمایل ندارند که اطلاعاتی از آنها از سوی مایکروسافت ذخیره شود و قصد دارند راه های ارتباطی خود را با داده های ذخیره شده توسط مایکروسافت ازبین ببرند که بهترین کار این است که از یک حساب localیا محلی به جای حساب مایکروسافت استفاده کند.

برای این کارکاربر باید به بخش Settings > Accounts > Your Info رفته و گزینه‌ی Sign in with a local account instead را انتخاب نماید. پس از آن یک ویزارد اجرا می‌شود.کاربر باید دستورالعمل‌های ساخت حساب محلی را دنبال کند. وقتی این کار را می کند، نمی‌تواند از ذخیره‌سازی OnDrive مایکروسافت استفاده یا برنامه‌های پولی را دانلود و نصب کند صرفا می‌تواند از Windows Store برنامه‌های رایگان را دانلود و نصب کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار