در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۲۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷
>> خبر
این گروه اندکی پس از میلاد حضرت مسیح(ع) و پیش از گسترش مسیحیت در زمان فرمانروایی دقیانوس در سرزمینی به نام فیلادلفیا زندگی می کردند.

مجموعه تلویزیونی مردان آنجلس یکی از مجموعه های موفق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد که در اواسط دهه ی ۷۰تولید شد.کارگردان این مجموعه ی تلویزیونی مرحوم فرج الله سلحشور بود.مرحوم فرج الله سلحشور در مجموعه تلویزیونی مردان آنجلس، داستان اصحاب کهف را به شکلی زیبا روایت کرد.

خلاصه داستان مجموعه ی تلویزیونی مردان آنجلس

یک گروه که جزء مردان صالحی بودند عازم غار می شوند.تمامی آن ها به جز شبانی که همراهشان بود از اشراف زادگان و طبقه ی مشهور آن زمان بودند که به صورت پنهانی ایمان و اعتقادات خود را حفظ می کردند.

این گروه اندکی پس از میلاد حضرت مسیح(ع) و پیش از گسترش مسیحیت در زمان فرمانروایی دقیانوس در سرزمینی به نام فیلادلفیا زندگی می کردند.

دسیوس فردی بود که از تمامی آن ها در خصوص دین و آیینشان سوال کرد و آن ها پاسخ دادند که مسیحی هستند.دسیوس آن ها را به زندان انداخت و به آن ها فرصت اندیشیدن داد تا اعتقادات خود را ترک کرده و مسیحی نباشند.شب هنگام اصحاب کهف از زندان دسیوس فرار کردند و به خارج از شهر رفته و به کوه بیجلوس پناه بردند.

در نزدیکی کوه شبانی به نام دنیموس از گوسفندان نگهبانی می کرد.اصحاب کهف از دین و آیین خود برای دنیموس گفتند و او نیز دین آنها را پذیرفت و گوسفندان را رها کرد و با این اصحاب همراه شد.دنیموس و اصحاب کهف به غاری پناه بردند که دور از دسترس و نگاه افرادی بود که از آنجا عبور می کردند.شبان سگی به نام قطمیر داشت که هرقدر تلاش کرد او را به همراه خود نبرد اما سگ او بازنمی گشت و با هفت تن از یاران غار به سوی آنجا رفتند.

هنگامی که یاران غار خوابیدند قطمیر نیز به خواب عمیقی فرو رفت و تمامی یاران غار و قطمیر به مدت ۳۰۹سال به خواب عمیقی رفتند.هنگامی که آفتاب طلوع کرد همگی آنها تصور کردند که شب گذشته به خواب رفتند و حالا بیدار شده اند.

تلمیخا با مقدار سکه ای که برای دسیوس بود به بازار رفت تا آذوقه ای تهیه کند و او با شکل دیگری از مردمان و شهر روبرو شد و از این همه تغییر متعجب بود.وقتی سکه را به نانوا داد نانوا از او پرسید:این سکه را از کجا آوردی؟تلمیخا هم پاسخ داد که روز گذشته بیرون از شهر بودم و مهر دسیوس هم بر آن حک شده است.

نانوا متوجه این موضوع نبود و درحال گفتگو با تلمیخا بود که یکی از افراد تلمیخا را نزد فرماندار شهر برد.فرماندار با دیدن سکه متوجه شد که تلمیخا یکی از یاران غار می باشد زیرا داستان یاران غار(اصحاب کهف) را در انجیل خوانده بود.

سپس از روحانیون ترسایی درخواست کرد که برای شنیدن داستان تلمیخا بیاید و تلمیخا در پاسخ روحانیون گفت:من و یارانم از ترس دسیوس دیروز از شهر بیرون رفته و به کوهی پناه بردیم.امروز از خواب بیدار شدیم و من برای تهیه ی آذوقه به شهر آمدم.امشب از اینجا می رویم.

فرماندار شهر هم به تلمیخا گفت:۳۰۹سال از زمان دسیوس می گذرد.عیسی آمد و افسانه ی تمامی شما را در انجیل خود آورد.ما مسیحی هستیم و از دین و آیین مسیحیت پیروی می کنیم.یارانت کجا هستند؟

عوامل مجموعه ی تلویزیونی مردان آنجلس

کارگردان

مرحوم فرج الله سلحشور

بازیگران

جعفر دهقان

مهتاب کرامتی

جهانبخش سلطانی

حسین یاری

جواد حجت

محمد جوزانی

اردلان شجاع کاوه

علی درخشی

اسرافیل علمداری

یوسف مرادیان

رضا توکلی

بیتا حیدری

صداپیشگان مجموعه ی تلویزیونی مردان آنجلس

سرپرست گویندگان

بهرام زند

منوچهر اسماعیلی نقش ماکسی میلیان

مینو غزنوی نقش هلن

بهرام زند نقش دقیانوس

خسرو خسروشاهی نقش ژولیوس

محمد عبادی نقش شبان

جلال مقامی نقش آدنیا

سعید مظفری نقش یوانیس

بهمن هاشمی نقش ماتیوس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار