در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷
>> خبر
اگر لباس های شما بسیار کثیف شدند،می توانید از نوشابه گازدار کمک بگیرید.به این صورت که یک شیشه نوشابه را همراه با پودر لباسشویی روی لباس های کثیف بریزید و به طور معمولی آن ها را بشویید.خواهید دید که لباس ها چقدر تمیز می شوند.

شستن لباس های استرج و کشی

هرگز این لباس ها را پس از شستن روی طناب آویزان نکنید زیرا سرازیر شدن آب،باعث کش آمدن لباس می شود و زیبایی خود را ازدست می دهد.به همین دلیل همیشه بعد از شستن،آن ها را در سبد گذاشته و اجازه دهید تا خشک شود با این کار هیچ صدمه ای به لباس شما وارد نمی شود.

شستن ملافه

برای اینکه ملافه های شما تمیز شسته شود و درضمن به تارو پود پارچه آسیب نرسد از مواد پاک کننده استفاده نکنید.

بلکه به جای این کار ملافه ها را داخل ماشین لباسشویی بریزید و مقداری پودر صابون و یا تکه ای از صابون رنده شده را به آن اضافه کنید.بعد از ۱۵دقیقه شستن،می بینید که ملافه ها بسیار تمیز شده اند بدون اینکه لکه ای داشته باشند.

مشکل شستن دستمال آشپزخانه

به دلیل کوچک بودن دستمال های آشپزخانه شستن آن ها مشکل می باشد.

برای رفع این مشکل یک کیسه بدوزید.تمام دستمال ها را داخل کیسه بریزید و دهانه ی آن را با کش جمع کنید و کیسه را داخل ماشین لباسشویی بیندازید،با این کار مشکلتان حل خواهد شد.

شستن لباس با نوشابه

اگر لباس های شما بسیار کثیف شدند،می توانید از نوشابه گازدار کمک بگیرید.به این صورت که یک شیشه نوشابه را همراه با پودر لباسشویی روی لباس های کثیف بریزید و به طور معمولی آن ها را بشویید.خواهید دید که لباس ها چقدر تمیز می شوند.

شستن لباس هایی که اپل دارند:

همان طور که می دانید وقتی لباس های دارای اپل را داخل ماشین لباسشویی می اندازیم،اپل آن ها ازبین می رود.برای جلوگیری از این کار از چند روش می توانید کمک بگیرید:

اپل ها را با سنجاق به لباس وصل کنید،و در موقع شستن اپل را از لباس جدا کنید و بعد اپل ها را به لباس وصل کنید.

●می توانید از چسب هایی که در بازار هستند و برای بستن کفش ها هم از آن استفاده می شود کمک بگیرید.به این صورت که یک طرف چسب را به لباس و طرف دیگر را به اپل بدوزید تا درموقع شستن اپل را به راحتی از لباس جدا کنید.

●می توانید هرکدام از اپل ها را داخل پلاستیک کرده و خیلی محکم گره بزنید و بعد لباس را داخل لباسشویی بیندازید،با این کار اپل ها سالم می مانند.

نظافت پرده ی حمام

پرده ی حمام را روی یک سطح صاف پهن کنید،با اسفنج آغشته به آب و صابون دوطرف آن را تمیز کنید.

سپس با آب گرم بشویید و آن را در آفتاب خشک کنید.در ضمن درنظر داشته باشید که پرده ی حمام را لوله نکنید و آن را برای آبگیری فشار ندهید.

پاک شدن یقه بلوز مردانه

برای پاک کردن یقه بلوز مردانه از مایع ظرفشویی استفاده کنید.

تمیز کردن اسفنج

برای نو کردن اسفنج آن را یک شب داخل آب نمک و یا محلول آب و جوش شیرین بگذارید کاملا تمیز می شود.

آویزان کردن لباس بر روی طناب لباس

برای اینکه کمتر احتیاج به اتو داشته باشید می توانید از چوب لباسی استفاده کنید.چوب لباسی را در داخل لباس قرار دهید،به همان صورتی که می خواهید لباس را داخل کمد قرار دهید و حالا چوب لباسی را به طناب آویزان کنید.

با این روش هم حجم کمتری می گیرد و هم کمتر احتیاج به اتو پیدا می کند یا این که لباس ها را از یقه به طناب با گیره آویزان کنید.

شستن پرده ی کرکره ی افقی

برای شستن پرده های کرکره از این روش کمک بگیرید:ابتدا پرده ها را پایین بکشید.حالا همین طور که پرده ها پایین است آن را از جایگاه درآورید و روی زمین پهن کنید و با آب و پودر شوینده و برس نرم ابتدا یک طرف پرده را کاملا برس بکشید.

سپس با کمک یک نفر دیگر پرده را برگردانید و طرف دیگر را هم برس بکشید.پس از شستن دو طرف پرده،از یک سمت شروع به آبکشی کنید و آن را لوله کنید و حالا پرده ها را ایستاده کنار دیوار قرار دهید تا آب آن ها برود و خشک شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار