در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۳۲۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷
>> خبر

مفهوم خوشبختی

خوشبختی عبارتست از آرامش،احساس سعادت و احساس امنیت.

جشن و اسراف و زیاده روی،کسی را خوشبخت نمی کند.مهریه و جهیزیه هم کسی را خوشبخت نمی کند.پایبندی به روش شرع است که انسان را خوشبخت و سعادتمند می کند.

همدیگر را بهشتی کنید

شوهرانی بودند که همسرانشان را بهشتی کردند،هدایت آن ها،دستگیری و کمک آن ها موجب شد که این زن ها بتوانند در راه خدا حرکت کنند.عکس آن را هم داشته ایم.زن هایی بوده اند که شوهران خود را اهل جهنم کرده اند و مردهایی هم بوده اند که زن های خود را جهنمی کرده اند.

می توانید با هم همکاری کنید،همدیگر را اهل بهشت کنید،همدیگر را سعادتمند کنید،همدیگر را در راه تحصیل علم،تحصیل کمال،پرهیزگاری،تقوی و ساده زیستی کمک کنید.

با هم همکاری کنید

با هم همکاری کنید،به هم کمک کنید خصوصا در امر دین.اگر می بینید طرف شما،شوهر یا زن شما کاهل نماز است،به نماز کم اهمیت می دهد،به راستگویی کم اهمیت می دهد،به مال مردم کم اهمیت می دهد،به شغل دولتی کم اهمیت می دهد،او را بیدار کنید،به او بگویید،به او بفهمانید و کمک کنید که خودش را اصلاح کند یا اگر می بینید که در امر محرم و نامحرم،در امر پاکی و نجسی،در امر حلال و حرام آدم بی اعتنا و بی مبالاتی است،به او توجه بدهید،او را آگاه کنید،کمک کنید که خوب شود.دروغگوست،غیبت کن است،به او تفهیم کنید،نه اینکه دعوا کنید،نه این که اوقات تلخی کنید،نه این که مثل یک منتقد بداخلاق بنشینید یک کناری هی نق بزنید.

مثل یک پرستار نه آقا بالاسر

وجه مشترک زوجین در زندگی باید عبارت باشد از توجه به خدا و اطاعت دستور الهی و عمل به فرامین خدا.

زن و شوهر باید همدیگر را در این جهت حفظ کنند.اگر زن می بیند که شوهر او بی اعتنا به مسائل دینی است،او را با حکمت و اخلاق خوش و ظرافت و زیرکی زنانه،وادار به آمدن در راه خدا کند.

مرد هم اگر می بیند زنش بی اعتناست،او هم باید همین تکلیف را انجام دهد.این از کارهای اساسی زندگی است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار