در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۳۲۹
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷
>> خبر
بنا به صحبت های برخی از افراد فعال در قاچاق زنان، داد و ستد دختران و زنان قبل از ورود آنها به کشورهای خارجی انجام می شود و حتی ممکن است پس از اولین دادو ستد چندین مرتبه میان دلالان دست به دست شوند که البته برخی از این دست به دست شدن ها در سایه قمار و باخت و برد آنها می باشد.

قاچاق زنان همیشه به عنوان یکی از پر سود ترین و کم خطر ترین انواع قاچاق به حساب می آید، به گونه ای که آمار قاچاق زنان در مقایسه با سایر قاچاق های دیگر همیشه به مراتب بالاتر است.

گفتنی است طبق آمار منتشر شده از سوی سازمان ملل سالانه ۷۰ درصد قاچاق مربوط به قاچاق زنان و دختران می باشد و ۳۰ درصد دیگر آن مربوط به قاچاق کودکان است.

بررسی دلایل افزایش قاچاق زنان در کشورهای جهان سوم

متاسفانه قاچاق زنان در کشورهای جهان سوم بیشتر از سایر کشورهای دیگر صورت می گیرد که علت اصلی این امر را می توان در تبعیض جنسیتی، وضعیت نامناسب اقتصادی، وضعیت نامناسب بهداشت و خدمات درمانی، رواج باورها و سنت های فرهنگی غلط و یا رواج آزارهای جنسی و از همه مهم تر کم ارزش بودن در باورهای رایج در جامعه جستجو کرد.

آنچه مسلم است هند رتبه اول قاچاق زنان را در دنیا دارد و پس از آن افغانستان ، سوریه، فلسطین و ایران در مقام های بعدی قاچاق زنان در دنیا قرار دارند، چرا که هند از جمعیت بالای برخوردار است و تجاوز به زن به وفور در این کشور به چشم می خورد و بسیاری از زنان و دختران به بهانه رهایی از این وضعیت در دام قاچاقچیان کثیف جنسی قرار می گیرند.

عدم برخورد قاطع عامل گسترش قاچاق زنان

متاسفانه جای خالی برخورد قاطع با قاچاقچیان زنان باعث ادامه داشتن این روند در کشورها شده است چرا که در بیشتر کشورها این افراد یا هرگز به دام قانون نمی افتند و یا اینکه به راحتی و تنها با گذراندن چند سال زندان و پرداخت مبلغی به عنوان جریمه دوران محکومیت خود را سپری می کنند هر چند طبق آمار موجود بسیاری از سرکرده باندهای قاچاق زنان هیچ گاه نه تنها دستگیر نشده اند بلکه متاسفانه حتی شناسایی نیز نشده اند.

کسب درآمد بالا عامل اصلی جذب قربانیان

طبق تحقیقات به عمل آمده مهم ترین دلیل گسترش قاچاق زنان رویای کسب درآمدهای بالا و رسیدن به آزادی است چرا که بیشتر قربانیان قاچاق، افراد کم درآمد و فقیر هستند و یا اینکه بنا به دلایلی همیشه با محدودیت های اجتماعی مواجه بودند که این امر خود انگیزه ای برای به دام افتادن قاچاقچیان می باشد. چرا که قاچاقچیان با آگهی فریبنده استخدامی و درآمدهای بالا بسیاری از زنان در ظاهر به خاطر کار در خارج از کشور جذب می کنند اما متاسفانه بعد از رسیدن به کشورهای خارجی و به محض شروع کردن کار خود متوجه نیت های شوم قاچاقچیان می شود که متاسفانه در بیشتر موارد هیچ کاری نمی توانند انجام دهند و به خواسته آنها تن می دهند چرا که در غیر این صورت پایانی جز مرگ در انتظار آنها نخواهد بود.

آژانس های ازدواج دامی برای قاچاق زنان

امروزه آژانس ازدواج و همسریابی فعالیت گسترده ای دارند که متاسفانه بیشتر آنها تنها پوششی برای فعالیت قاچاقچیان زنان است چرا که طبق آمار موجود بیشتر دختران و یا زنانی که از این طریق و با رویای زندگی در خارج از کشور و بدون انجام کوچک ترین تحقیقاتی ازدواج می کنند پس از رفتن به کشور های خارجی و گذشت مدت کوتاهی از زندگی خود متوجه می شوند که قربانی قاچاقچیان شده اند و این ازدواج دامی بیش نیست و پس از چندین بار دست به دست شدن میان دلالان بزرگ و به نام آخر سر در کنار خیابان ها و زیر نظر دلالان خرده پا به روسپی گری می پردازند.

کشورهای مقصد قاچاقچیان زن

بدیهی است طبق آمار رسمی کشورهای چون روسیه، اوکراین و دبی مقصد اصلی قاچاقچیان زن هستند به گونه ای که میزان درآمد حاصل از این تجارت کثیف و غیر انسانی سالانه بیش از ۱۳ میلیارد دلار می باشد که همین رقم بالای میزان درآمد و بی دردسر بودن آن عامل رونق این تجارت در سرتاسر دنیا شده است.

نحوه قاچاق زنان

بنا به صحبت های برخی از افراد فعال در قاچاق زنان، داد و ستد دختران و زنان قبل از ورود آنها به کشورهای خارجی انجام می شود و حتی ممکن است پس از اولین دادو ستد چندین مرتبه میان دلالان دست به دست شوند که البته برخی از این دست به دست شدن ها در سایه قمار و باخت و برد آنها می باشد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که بیشتر قربانیان قاچاق به خاطر تهدید کردن جان خانواده های خود به این کار تن می دهند و با گذشت به دلیل اینکه دیگر جایگاهی در خانواده خود ندارند به این کار ادامه می دهند و همچنین بیشتر درآمد حاصل از فعالیت و روسپی گری زنان قاچاق شده عاید قاچاقچیان می شود و آنها ملعبه ای بیش نیستند.


برچسب ها: قاچاق زنان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار