در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷
>> خبر
پلوتونیوم از جمله فلزات سنگینی است که در اثر تشعشع مواد رادیو اکتیو می تواند باعث بیماری سرطان شود.ورود مستقیم این فلز سنگین به درون بدن می تواند خطرات زیاد و جدی داشته باشد و انسان را با مرگ تدریجی رو به رو کند.

کشف آثار رادیو اکتیو،روی لباس هایی که یاسر عرفات در آخرین روزهای زندگی اش به تن داشت،شبهاتی درباره ی مرگ مرموز وی ایجاد کرد.از این رو همسر وی "سها عرفات "خواستار نبش قبر و تحقیق روی جسد همسرش شد تا علت واقعی مرگ او مشخص شود.

یاسر عرفات،رییس تشکیلات خودگران فلسطین در سال ۲۰۰۴در سن ۷۵سالگی به طور مشکوکی در یک بیمارستان نظامی در فرانسه درگذشت.

پس از مرگ او،تشکیلات خودگردان فلسطین در پی توضیحی برای مرگ مرموز یاسر عرفات اجازه ی نمونه برداری از جنازه ی او را داد.کارشناسان فرانسوی،سوئیسی و روسی در اواخر ماه نوامبر برای حل معمای مرگ عرفات به رام ا...رفتند.

به منظور بررسی علت مرگ رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین،جنازه ی وی پس از هشت سال تحت معاینه مجدد و نمونه برداری قرار گرفت.

در اکتبر ۲۰۰۴بود که منابع رسمی فلسطینی از مبتلا شدن یاسر عرفات به آنفلونزای شدید خبر دادند و با شدت گرفتن بیماری،رهبر فلسطینیان که دچار حالت تهوع،درد شدید در ناحیه شکم،اسهال و کاهش غیر عادی سلول های قرمز شده بود به بیمارستانی نظامی در حومه ی پاریس منتقل شد تا در آنجا تحت درمان قرار بگیرد.

یاسر عرفات مدتی کوتاه پس از ورود به این بیمارستان،به کما رفت و در روز ۱۱نوامبر درگذشت در حالی که به گفته منابع رسمی،پزشکان با وجود انجام انواع آزمایش ها،نتوانستند علت اصلی بیماری او را تشخیص دهند.

پس از این اتفافات،موسسه "رادیو فیزیک لوزان "در سوئیس اعلام کرد که در اشیای شخصی یاسر عرفات بقایای ماده رادیو اکتیو پلوتونیوم۲۱۰ را یافتند.سپس بسیاری از شهروندان فلسطینی بر این باور بودند که عرفات از سوی اسرائیل با ماده رادیو اکتیو مسموم شده است اما تا به امروز اسرائیل هرگونه دخالت در مرگ وی را رد کرده است.

کارشناسان برای تایید یا رد این موضوع تنها به مقدار اندکی از پوست یاسر عرفات نیاز داشتند و همسر او هم رسما با مراجعه به دستگاه قضایی فرانسه مرگ همسرش را یک قتل نامید و خواستار رسیدگی شد.

پلوتونیوم از جمله فلزات سنگینی است که در اثر تشعشع مواد رادیو اکتیو می تواند باعث بیماری سرطان شود.ورود مستقیم این فلز سنگین به درون بدن می تواند خطرات زیاد و جدی داشته باشد و انسان را با مرگ تدریجی رو به رو کند.

پلوتونیوم عنصری نادر است که صرفا به میزان بسیار محدودی در سنگ اورانیوم یافت می شود.این عنصر در سال ۱۸۹۸توسط ماری کوری کشف شد.

نتایج تحقیقات نشان داد که ماده اورانیوم از بالش زیر سر یاسر عرفات به بدن او منتقل شد و او را از پای درآورد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار