در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷
>> خبر
بزرگ ترها اگر می خواهند این جوان ها راحت زندگی کنند،باید آن ها را نصیحت کنند و هدایت نمایند.اما دخالت نباید بکنند.بگذارند زندگی شان را بکنند.

ذوب کدورت ها در لا به لای محبت

زن و شوهر باید به هم محبت داشته باشند،همین!کارهایی که محبت را کم می کند،انجام ندهید.مواظب باشید چیزهایی که شما را از هم گله مند و بیزار می کند،از شما سر نزند.درست نگاه کنید ببینید شوهر شما یا زن شما روی چه چیزهایی خیلی حساس است،از آن ها اجتناب کنید،بعضی ها بی اعتنایی می کنند.مثلا فرض بفرمایید که زن از یک عادتی که مرد دارد بدش می آید،این مرد هم بی اعتناست و آن عادت را باز تکرار می کند.این بد است.همین طور زن ها.فرض بفرمایید زن هایی هستند که هوس های شخصی خود را(فلان چیز را بخریم فلان جا برویم و...)بر راحتی و آسایش شوهر ترجیح می دهند.چه لزومی دارد؟اصل کار،شما دو نفر هستید.همه دنیا فرع شمایند.همدیگر را داشته باشید،با همدیگر مهربان باشید.

اگر یک وقت خدای نکرده یک کدورتی پیش آمد،باید لابه لای محبت ذوبش کنید و ازبین ببرید.نباید یک حرف کوچکی را بزرگ کنند و مرتب کش بدهند،اینها نباید باشد...

اگر زن و شوهرها نسبت به احساسات یکدیگر بی اعتنایی و بی توجهی کنند و به تدریج حالت بی محبتی از یک طرف به وجود بیاید،چون بی محبتی مرضی مسری است،حتما به آن طرف دیگر هم سرایت می کند.این طوری است.نباید بگذارید،هردو باید تلاش و کوشش کنید.این پایه اصلی است.

باید جوان ها را هدایت کرد،اما در جزئیات امور آن ها نباید خیلی دخالت کرد که زندگی برای آن ها مشکل می شود.

مبادا بعضی ها با دخالت های خودشان،بعضی ها با کم ظرفیتی و خوی بچگی خودشان،این بنای مستحکم را به اندک چیزی متزلزل کنند.

اگر دیدند دخالت های آن ها دارد این زن و شوهر را نسبت به هم دل چرکین می کند،دیگر اجازه ندارند دخالت کنند.

بزرگ ترها اگر می خواهند این جوان ها راحت زندگی کنند،باید آن ها را نصیحت کنند و هدایت نمایند.اما دخالت نباید بکنند.بگذارند زندگی شان را بکنند.

مبادا خدای نکرده بزرگ ترها بیایند پیش یکی از زوجین،از آن دیگری بدگویی کنند،یک چیزی بگویند دلخوری درست کنند،بلکه باید بزرگ ترها سعی کنند،بیشتر این ها را به هم نزدیک و دل های شان را بهم متصل تر کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار