در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷
>> خبر
کارشناسان به افراد چاقی که قصد دارند لاغر شوند توصیه می کنند برای کاهش چربی های اضافه بدن این گروه را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند علاوه بر آن که پروتئین ها برای رشد،تقویت و ترمیم عضلات نیز لازم هستند.

پروتئین ها یکی از عوامل تسکین دهنده ساختار بدن به شمار می آیند.مصرف آن ها برای اعمال حیاتی و کنترل کردن سوخت و ساز بدن ضروری می باشد تا جایی که کارشناسان به افراد چاقی که قصد دارند لاغر شوند توصیه می کنند برای کاهش چربی های اضافه بدن این گروه را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند علاوه بر آن که پروتئین ها برای رشد،تقویت و ترمیم عضلات نیز لازم هستند.

یکی از منابع حاوی پروتئین عدس است.این ماده غذایی حاوی فیبر و برخی ویتامین ها و مواد معدنی و غنی از پروتئین است اگرچه تقریبا فاقد چربی است و کالری کمی دارد.

تحقیق دیگری نشان می دهد مصرف سویا به دلیل آن که غنی از پروتئین و سایر مواد مغذی است می تواند علاوه بر تامین بخشی از نیازهای غذایی روزانه بدن،مانع از بروز برخی بیمارها مانند سرطان پستان و پروستات شود زیرا حاوی مقدار بالایی فیتواستروژن است که در کاهش احتمال بروز این بیماری ها تاثیر بسزایی دارند.

انواع آجیل از جمله بادام،پسته و گردو غنی از پروتئین بوده و حاوی چربی اشباع نشده می باشند که مانع انسداد رگ های خونی شده و به حفظ سلامت بدن مخصوصا قلب و عروق کمک کند.

یکی از نکته های جالب درمورد آجیل فیبر محتوی آن است که به همراه پروتئین موجود در آن باعث احساس سیری طولانی مدتی در مصرف کننده می شود.البته این گروه نیز هم چون سایر گروه ها باید به اعتدال مصرف شوند.

روغن بادام زمینی،روغن گردو و بادام نیز از دیگر منابع غنی از پروتئین هستند.مصرف مقادیر کم و روزانه این روغن ها برای بدن مفید است و به تامین پروتئین موردنیاز روزانه کمک می کند.البته هرگز نباید در مصرف آن ها زیاده روی شود.

تخم مرغ هم منبع دیگری از پروتئین است که مصرف کمتر از ۶عدد از آن در هفته توصیه شده است.این در حالی است که عده ای از افراد به تصور آن که تخم مرغ حاوی کلسترول بالایی است از مصرف آن اجتناب می کنند.

کشک هم دارای پروتئین کامل است که حاوی اسیدهای آمینه موردنیاز بدن بوده و به حفظ سلامت بدن کمک می کند تا جایی که مصرف آن به همراه سایر مواد غذایی مانند انواع مغزها باعث تامین مقداری از مواد غذایی موردنیاز روزانه بدن از جمله پروتئین می شود.

گوشت بوقلمون هم منبع غنی دیگری از پروتئین است که توصیه می شود به صورت کباب پز مصرف شود.البته توصیه می شود به صورت کباب پز مصرف شود.البته این گوشت سدیم بالایی دارد و باید در مصرف آن اعتدال رعایت شود ولی از آن جایی که هر ۱۰۰گرم آن حاوی تقریبا ۲۵گرم پروتئین و ۱۴۰کیلو کالری انرژی است به عنوان یک ماده غذایی مناسب مخصوصا به منظور تامین مقداری از مواد مغذی موردنیاز روزانه مطرح می باشد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار