در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲
صادق: حضور خاتمي در مراسم منعي ندارد

"محمدرضا صادق" درباره عدم دخالت مجلس در دعوت از مهمانان مراسم تحليف گفت: بر اساس سابقه ذهني بنده هيچگاه در مراسم تحليف، مجلس دخالت مستقيم نداشته و تنها در راستاي برگزاري مراسم، دولت منتخب را ياري مي‌کند.

وي با بيان اينکه قاعدتا حضور برخي از مسئولين و روساي قوا در مراسم تحليف ضروري و جزء قانون است، افزود: در رابطه با مهمانان خارجي اين مراسم اطمينان دارم که رئيس‌جمهور منتخب با مسئولين کليدي دولت کنوني به خصوص وزارت‌ امور خارجه رايزني‌هايي را انجام داده و با يک هماهنگي کامل نسبت به دعوت از مدعوين داخلي و خارجي وارد عمل شده است.


به گزارش سلام نو، عضو دفتر حجت‌الاسلام روحاني تصريح کرد: ذکر اين نکته ضرورت دارد که حق طبيعي رئيس‌جمهور منتخب ملت است که از برخي از کشورها و شخصيت‌هاي مدنظر خود که با منافع ملي و مسائل ملي تضادي ندارند، حتي علي‌رغم ميل مجلس يا وزارت‌ امور خارجه در مراسم تحليف دعوت کند.

وي همچنين درباره گمانه‌زني‌هايي پيرامون کابينه يازدهم که در برخي از رسانه‌ها مطرح شده است، اظهار داشت: رئيس‌جمهور منتخب ملت ايران بارها اشاره کرده‌است که هيچ‌کس به جز خودم از ترکيب کابينه اطلاعي ندارد، بنابراين اگر نظرات حجت‌الاسلام و‌المسلمين روحاني را بپذيريم، متوجه خواهيم شد که اخبار منتشر شده درباره کابينه يازدهم گمانه‌زني و شايعه است.


عضو دفتر روحاني افزود: بعضا مشاهده مي‌کنيم درباره چينش کابينه يازدهم در يک روز اسامي خاصي را براي وزارتخانه‌ها مطرح مي‌کنند، در حاليکه بعدازظهر همان روز اسامي ديگري در رسانه‌ها منتشر مي‌شود لذا نمي‌توان به اينگونه از گمانه‌زني‌ها استناد کرد.

صادق همچنين درباره معرفي کابينه دولت يازدهم در مراسم تحليف، اظهار داشت: با توجه به اينکه اين مسئله در دوران رياست‌جمهوري محمدخاتمي، آيت‌الله هاشمي و محمود احمدي‌نژاد رسميت نداشته بعيد مي‌دانم که حجت‌الاسلام روحاني در مراسم تحليف خود کابينه را معرفي کند.


عضو دفتر رئيس‌جمهور منتخب همچنين درباره حضور محمد خاتمي در مراسم تحليف حجت‌الاسلام و‌المسلمين روحاني، اظهار داشت: وي مي‌تواند در مراسم تحليف حضور پيدا کند، مگر اينکه خودش نخواهد. صادق تصريح کرد: با توجه به سابقه حضور خاتمي در مسند رياست‌جمهوري و همچنين مطرح بودن وي به عنوان يک چهره‌ بين‌المللي و فعال سياسي، حضور وي در مراسم تحليف هيچ منعي ندارد مگر اينکه خودش قصد حضور در اين مراسم را نداشته باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار