در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲
اندیشکده «بروکینگز» نوشت: تیم انتقالی «حسن روحانی» ، با گفتن اینکه امور بدتر از آن چیزی است که تصور می‌شد، انتظارات برای احیای اقتصادی سریع را کمتر کرد. در عین حال وزیر اقتصاد فعلی تصویری مطبوع از اوضاع را ترسیم کرد. جدای از سیاست، روحانی در عرصه اقتصادی ایران نیز با مشکلات زیادی روبرو خواهد بود.

به گزارش سرویس بین الملل تیک Tik.ir، دولت «احمدی نژاد» در سال 2008 انتشار آمار مربوط به درآمد ملی را به عنوان بخشی از ترازنامه سالانه بانک مرکزی ایران متوقف کرد و یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها یعنی نرخ رشد اقتصادی، را در پرده ابهام گذاشت.

گزارش‌های این دولت درباره تورم و بیکاری منظم‌تر، اما فاقد اعتبار بوده است، زیرا این گزارش‌ها اغلب مرموز و در قالب مثبت‌ترین حالت‌ها ارائه شده‌اند. هفته گذشته بانک مرکزی ایران اعلام کرد نرخ تورم ماه گذشته ایران تا 21 ژوئن، 9/35 درصد بوده که متوسط شاخص قیمت مصرف کننده در دو دوره 12 ماهه است. در واقع این شاخص طی 12 ماه گذشته 50 درصد افزایش داشته است.

شاید بزرگ‌ترین غافلگیری برای تیم «روحانی» بودجه دولت باشد، که هفته آتی آن را به دست خواهند گرفت. «اکبر ترکان» ، مشاور ارشد «روحانی» و مدیر تیم انتقالی وی بیان کرد که وی نمی‌تواند منابع درآمدی قابل‌اطمینانی برای 38 درصد مخارج دولت پیدا کند. و این اولین چالش پیش روی دولت جدید است: چگونگی کنترل تورم با سرمایه‌های عمومی در چنین وضعیت وخیمی.
برچسب ها: روحانی ، خاورمیانه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار