در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲
علی جنتی:
هنرمندان و اهالی فرهنگ در این روزها منتظرند تا گزینه نهایی فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفي شود. خبرها حکایت از آن دارد که «علی جنتی» به عنوان وزیر یکی از پر چالش‌‌ترین وزارتخانه‌ها در طول چهارسال گذشته از سوی دكتر روحانی انتخاب شده است. وی بیشتر به عنوان دیپلمات مشهور بود.
هنرمندان و اهالی فرهنگ در این روزها منتظرند تا گزینه نهایی فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفي شود. خبرها حکایت از آن دارد که «علی جنتی» به عنوان وزیر یکی از پر چالش‌‌ترین وزارتخانه‌ها در طول چهارسال گذشته از سوی دكتر روحانی انتخاب شده است. وی بیشتر به عنوان دیپلمات مشهور است. این انتخاب در حالی صورت گرفته است که پیش از این نام «احمد مسجدجامعی» از سوی کمیته‌ها و هنرمندان مطرح شده بود.

آقای جنتی به نظر می‌رسد شما به عنوان گزینه نهایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرف آقای روحانی قرار است به مجلس معرفی شوید. این خبر درست است؟
براساس پیشنهادی که به من داده‌اند این انتخاب قطعی است. از من برای این وزارتخانه برنامه خواسته‌اند و هم‌اکنون هم مشغول نوشتن برنامه هستم. فکر می‌کنم این موضوع از طرف رییس‌جمهوری منتخب قطعی باشد.

یعنی شما این وزارت را پذیرفتید؟
اگر نپذیرفته بودم که برنامه نمی‌نوشتم.

مثل این‌که تنها سمت فرهنگی‌تان که مطرح شده، حضور در معاونت بین‌المللی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است؟
من از سال 71 تا 77 با سه وزیر آقای لاریجانی، آقای میرسلیم و مهاجرانی در همین سمت همکاری داشته‌ام. سه سال به عنوان معاون امور بین‌الملل و سه سال نیز به عنوان قائم‌مقام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتم.

ولی گفته مي‌شد که آقای مسجدجامعی به عنوان وزیر به مجلس معرفی مي‌شوند، چطور این تغییرات رخ داد؟
من از این تغییرات خبر ندارم و تصمیم اصلی برای انتخاب وزرا بر عهده رییس‌جمهوری منتخب است. از همان آغاز انتخاب جناب آقای دکتر روحانی کمیته‌هایی تشکیل شده است تا درباره وضع موجود، مشکلات، چالش‌ها را بررسی و راهبردهای جدید و برنامه‌های پیش‌رو را برای هر وزارتخانه و پیشنهاد کند. همچنین آن‌ها افراد مناسب برای هر وزارت را پیشنهاد کرده‌اند. در وزارت ارشاد نیز مانند دیگر وزارتخانه‌ها درنهایت نیز ایشان فردی را که از نظرشان مناسب بود انتخاب کردند.

فکر می‌کنید واکنش اهالی فرهنگ نسبت به حضور شما در این سمت چگونه خواهد بود؟ چون شناخت چندانی از نام شما ندارند.
باید صبر کنیم و ببینم چگونه قضاوت خواهند کرد. امیدوارم مجموعا مثبت باشد، بالاخره من نظراتم با دیدگاه‌های موجودحاکم بر وزارتخانه متفاوت است.

آیا توان اجرایی کردن مطالبات هنرمندان و شعارهایی که آقای روحانی داده‌اند را در خودتان می‌بینید؟
ما موظف هستیم به شعارها و مسائلی که ایشان در حوزه فرهنگ مطرح کرده‌اند جامه عمل بپوشانیم. همه تلاشمان بر این خواهد بود تا مشکلاتی که مطرح است را برطرف کنیم. این‌که در عمل با توجه به بعضی محدودیت‌هایی که وجود دارد یا ممکن است پیش بیاید چقدر می‌توانیم موفق شویم، بحث دیگری است.

/بهار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار