در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲
در خبرها آمده است سخنران نماز جمعه روز قدس تهران، آقای احمدی نژاد است. روزنامه جمهوری اسلامی به این خبر واکنش نشان داد و با اعتراض به این تصمیم مسئولین برگزاری مراسم روز قدس نوشت: به نظر می‌رسد مسئولین برگزاری مراسم روز قدس در تهران، از واقعیت‌های جامعه و انتظارات مردم غافلند.

این خبر از این نظر جلب توجه می‌کند که آقای احمدی نژاد اولاً قرار است اول هفته آینده ریاست جمهوری را به رئیس‌جمهور منتخب تحویل بدهد و به همین دلیل، وجهی برای سخنرانی وی در روز قدس وجود ندارد. ثانیاً در هفته‌های پایانی عمر ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، وی بارها به سخنرانی و گفتگوی تلویزیونی (از جمله همین دیشب) پرداخته و در چندین مراسم تجلیل نیز سخنانی گفته است و بحمدالله با اینهمه تریبون چیزی کم ندارد که مسئولین ستاد روز قدس تهران هم می‌خواهند برای وی زمینه‌ای جهت سخنرانی فراهم نمایند.


علاوه بر اینها، اصولاً آقای احمدی نژاد در زمینه روز قدس سخنی برای گفتن ندارد. ایشان در طول سال‌های گذشته شعارهای زیادی در زمینه فلسطین و روز قدس داد و هرگز حرف علمی و تحقیقی در سخنرانی‌های ایشان مشاهده نشد. اگر مسئولین ستاد برگزاری مراسم روز قدس می‌خواهند از عنوان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد استفاده کنند تا اظهارات سخنرانشان تأثیری به نفع مسأله فلسطین داشته باشد، این نیز اکنون منتفی است، زیرا کسی که آخرین روزهای ریاست جمهوری خود را سپری می‌نماید کسی در جهان روی سخنان وی حسابی باز نمی‌کند.


با توجه به این نکات، جای این سؤال باقی است که چرا مسئولین ستاد مراسم روز قدس در تهران از آقای روحانی رئیس‌جمهور منتخب برای سخنرانی روز قدس دعوت نکرده‌اند تا مردم ایران و جهانیان نقطه نظرات کسی که اکثریت مردم ایران به وی رأی داده‌اند تا از فردای روز قدس امسال با برگزاری مراسم تنفیذ و سپس تحلیف عهده‌دار ریاست جمهوری شود را درباره قدس و مسأله فلسطین بشنوند؟ آقای روحانی خطیب توانائی است که بر مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای نیز تسلط کامل دارد و به خوبی می‌تواند مسائل مربوط به فلسطین را تشریح نماید.


علاوه بر این، چرا از آقای ناطق نوری برای سخنرانی در مراسم روز قدس دعوت به عمل نیامد؟ کسی که سال‌های متمادی در روز قدس سخنران قبل از خطبه‌ها بود و مطالب قابل استفاده‌ای درباره قدس و مسأله فلسطین ارائه می‌کرد، فردی که سوابق زیادی در مبارزه با رژیم ستم شاهی دارد و خدمات زیادی به انقلاب کرده و سال‌ها بر کرسی ریاست قوه مقننه تکیه زده، چرا باید تریبون روز قدس از وجود او محروم باشد؟


به نظر می‌رسد مسئولین برگزاری مراسم روز قدس در تهران، از واقعیت‌های جامعه و انتظارات مردم غافلند. آیا وقت آن فرا نرسیده که حضرات، پیام مردم را که به روشن‌ترین شکل در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده‌اند دریافت نمایند؟!

/روزنامه جمهوری اسلامی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار