در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۵۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲
محمد جواد ظریف از گزینه‌های اصلی مطرح شده برای وزارت امور خارجه است که گفته می‌شود آقای روحانی برای سپردن دستگاه دیپلماسی کشور به "ظریف" چراغ سبز نشان داده است.

این روزها گزینه های مختلفی برای تصدی وزارت امور خارجه دولت یازدهم مطرح است، از علی اکبر ولایتی تا علی اکبر صالحی؛اما در این میان و این روزها از محمد جواد ظریف به عنوان گزینه نهایی و قطعی حسن روحانی برای وزارتخانه امور خارجه یاد می‌شود.

گفته می‌شود آقای روحانی برای سپردن دستگاه دیپلماسی کشور به "ظریف" چراغ سبز نشان داده است اما برای اطمینان بیشتر باید تا روز تحلیف که قرار است رئیس‌جمهور منتخب اسامی نهایی اعضای کابینه را اعلام کند صبر کرد.

البته معرفی وی به عنوان وزیر امور خارجه از سوی حسن روحانی به منزله وزیر شدن قطعی وی نیست بلکه باید اعتماد بهارستانی‌ها را نیز جلب کند. جلب‌ اعتمادی که برای ظریف با توجه به اهمیت خاص وزارت خارجه در برهه کنونی، چندان هم ساده به نظر نمی‌رسد.

ظریف در دوران محمد خاتمی مدتی معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت خارجه بود. پس از آن به نمایندگی ایران در سازمان ملل منصوب شد و تا مدتی پس از انتخاب محمود احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور نیز در این سمت باقی بود. وی پس از عزل از این سمت به تهران بازگشت و تا کنون در دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه مشغول کار بوده است.

گفته می‌شود به اصلاح‌طلبان نزدیک تر است اما بارها خود وی گفته است که من به گروه وجناحی وابستگی ندارم ما یک سال پس از روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد بر مسند ریاست‌جمهوری تقریبا از صحنه های سیاسی و رسانه‌ای به دور مانده است.

او در بین سال‌های ۸۲-۸۴ ریاست تیم مذاکره کننده هسته ای را برعهده داشته است.

ظریف بر اساس آنچه که وبلاگ شخصی وی منتشر کرده سابقه تحصیل در دانشگاه‌های دنور و سانفرانسیسکو در رشته‌های روابط بین الملل و مطالع بین‌المللی داشته است.

ظریف پس از پیروزی انقلاب اسلامی سابقه معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی، دستیار ارشد وزیر در وزارت امور خارجه در سالهای ۱۳۸۶ - ۱۳۸۹، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل - نیویورک در سال‌های ۱۳۸۱- ۱۳۸۶، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه در سال‌های ۱۳۷۱- ۱۳۸۱، سفیر و معاون نماینده دایم نمایندگی در سازمان ملل - نیویورک در سال‌های ۱۳۶۸- ۱۳۷۱، مشاور وزیر وزارت امور خارجه در سال‌های ۱۳۶۷- ۱۳۶۸، مشاور سیاسی، رایزن، کاردار نمایندگی در سازمان ملل - نیویورک در سال‌های ۱۳۶۱- ۱۳۶۷ و مشاور سرکنسولگری در سانفرانسیسکو در سال‌های ۱۳۵۷- ۱۳۵۹ را در کارنامه داشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار