در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۲
به گزارش گروه سياسي بهارنيوز، گفتني اينكه سايت خرداد كه به محافل رسانة‌اي اصولگراي نزديك به روحاني منتسب و همزمان با انتخابات، راه‌اندازي شده با انتشار ليست فوق، در باره حذف دكتر جعفر توفيقي (وزير علوم دولت اصلاحات و رييس ستاد انتخاباتي دكتر عارف در انتخابات اخير) و عقب‌نشيني آشكار و سئوال‌برانگيز روحاني در مقابل تندروهاي اصولگرا، در تحليلي سعي نموده است عقب‌نشيني‌هاي روحاني در چينش كابينه خود را كه از معاون اولي دكتر عارف كه مطالبه ميليون‌ها جوان حامي آقاي عارف از روحاني بوده آغاز شد (همان كانديدايي كه يقننا و حداقل به اين زودي، آقاي روحاني و تيم رسانه‌اي‌اش فراموش نكرده‌اند كه بايد پيروزي و انتخابش را مديون هميشگي او و جوانان اصلاح‌طلب حامي او بدانند) اينگونه موضوع را توجيه كرده است:

«پس از نامزدی چندین فرد برای تصدی این سمت بالاخره نظر نهایی دکتر حسن روحانی بر روی دکتر رضا فرجی دانا رئیس پیشین دانشگاه تهران و از چهره‌هاي نخبه علمی کشور قرار گرفت. فرجی دانا اکنون در کانادا به سر مي‌برد و از سوی رئیس دولت آینده پیشنهاد تصدی این پست به وی داده مي‌شود اما فرجی دانا به رغم انتخاب برای این پست به علت مشغولیات ذهنی و کاری از قبول آن سر باز مي‌زند. جمعی از اعضای کارگروه تخصصی با شنیدن این خبر با وی تماس گرفته و خواستار پذیرش مسئولیت وزارت علوم از سوی فرجی دانا مي‌شوند اما رئیس پیشین دانشگاه تهران با عذرخواهی عنوان مي‌دارد که نمی تواند این پست را بپذیرد و عنوان مي‌دارد که دکتر جعفر توفیقی با توجه به سوابقش گزینه مناسبی برای این سمت است.


اين سايت سپس و خيلي سريع نتيجه گرفته است كه: «این پیشنهاد فرجی دانا اما قابل جامه عمل پوشی نیست» (!!) و چرايي آنرا هم اينگونه توضيح و البته توجيه مي‌كند: «چرا که شنیده ها حاکی از آن است که بنابر اعلام یکی از چهره‌هاي شاخص مجلس نظر اکثریت نمایندگان در خصوص وزیر علوم دوران اصلاحات مساعد نیست و به احتمال زیاد وی رای اعتماد را در بهارستان کسب نخواهد کرد. جعفر توفیقی که ریاست کارگروه تعیین وزیر علوم را نیز بر عهده داشت از همان بدو کار یکی از گزینه‌هاي اصلی برای تصدی این سمت بود اما همانگونه که اشاره رفت از آنجا که حساسیت‌هاي مضاعفی در خصوص این وزارتخانه وجود دارد نامش به عنوان گزینه اصلی نیامد و دکتر فرجی دانا به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد و اکنون با عدم پذیرش وی و همچنین فقدان فضای مطلوب برای معرفی جعفر توفیقی؛ حسن روحانی باید برای انتخاب وزیر علوم به دنبال گزینه‌هاي دیگر باشد.»
البته با تحليل ‌هايي از جنس فوق، يكي از اين گزينه‌هاي «ديگر» احتمالا مي‌تواند وزير فعلي علوم هم باشد، تا حداقل هم دل‌نگراني اصولگراياني چون حجت‌الاسلام صديقي كه وضعيت كنوني دانشگاهها را عالي ارزيابي كرده‌اند، پايان يابد و هم اينكه شعار «فراجناحي» بودن هم كاملا جامه عمل بپوشد!

به گزارش بهارنيوز، روحاني و تيم مشاوره‌اي او ظاهرا حتي از چهره‌هاي اصولگرايي چون علي مطهري كه همين ديروز گفته بود: «مجلس باید به انتخاب مردم احترام بگذارد و سعی کند با بهانه‌های واهی مانند ارتباط با فتنه‌گران، وزرای کابینه را به رئیس‌جمهور منتخب تحمیل نکند» نيز محافظه‌كارتر و تحت‌تاثيرتر هستند. بر همين اساس، ظاهرا به همين سرعت و زودي، بسياري از كساني كه راي خود را با هزاران اميد به صندوق‌ها ريختند ناچار خواهند شد در مقام مقايسه برآمده و احتمالا به جسارت، سماجت و صلابت احمدي‌نژاد در چينش، تغيير، تعويض و ... اعضاي كابينه‌ي خود در طول هشت سال رياست‌جمهوري‌اش غبطه بخورند!

اين خيلي طبيعي است كه نه تنها تحليل گران سياسي بلكه هر شهروند ايراني هم دريابد كه رييس‌جمهور منتخب با هر اشاره و ايماي تندروهاي جناح مغلوب، آن هم در اولين تصميمات كليدي و استراتژيك خود، خيلي سريع عقب نشسته و در گام اوليه، اينگونه در حال اثبات قدرت و ميزان صلابت مديريتي و تصميم گيري! خود است، به شدت اميدشان به نوميدي مبدل و خواهند گفت: «سالي كه نكوست از بهارش پيداست»! همان خطري كه بسياري از فعالان سياسي نسبت به آن هشدار داده و گفته‌اند: «روحانی کوتاه بیاید، عرصه را تا آخر باخته است» هشداري كه علي‌الظاهر، اولين آثار آن در حال پوست‌اندازي است!
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار