در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۲

مرور ادوار گذشته نشان می‌دهد که همه ساله همزمان با 26 تیرماه سالروز تاسیس این نهاد، انتخابات هیات رئیسه شورای نگهبان به صورت کتبی و مخفی برای تعیین دبیر، قائم مقام دبیر و سخنگو  به مدت یک سال انجام می‌شود اما امسال انتخابات داخلی این نهاد، متاثر از برخی مسایل رخ داده در مجلس شورای اسلامی و رای نیاوردن عباسعلی کدخدایی معتمد باسابقه‌ آیت الله جنتی برای عضویت مجدد در سمت حقوقدان، دچار تغییرات معناداری شد و اعضای فقها و حقوقدانان صرفاً به رای‌گیری برای انتخاب دبیر و قائم مقام دبیر شورای نگهبان بسنده کردند و انتخاب سخنگو را به دلایل نامعلوم به تعویق انداخته و مسکوت گذاشتند.

این در حالی است که عباسعلی کدخدایی در ادوار گذشته به طور بی‌سابقه‌ای همزمان عضویت حقوقدان، معاونت اجرایی و امور انتخابات و سخنگویی شورای نگهبان را برعهده داشت و این بیانگر اعتماد فوق‌العاده آیت‌الله جنتی به او می‌باشد و لذاست که او در حال حاضر با حکم دبیر شورای نگهبان، معاون اجرایی و امور انتخابات است اما تمدید مسئولیت سخنگویی‌اش مستلزم رای اکثریت اعضا است.

بعید نیست که تغییرات بوجود آمده در ترکیب جدید اعضای فقها و حقوقدانان شورای نگهبان و تعلل آنان برای انتخاب سخنگو، نهایتاً منجر به این شود که این نهاد برخاسته از قانون اساسی بدون سخنگو  ادامه فعالیت داده و اطلاع رسانی آن تا سطح روابط عمومی تنزل یابد.

عباسعلی کدخدایی از سال 1384 به مدت 8 سال سمت سخنگویی شورای نگهبان را برعهده داشت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار