در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۲
درد زمانی است که این مردمِ هر درد را تاب آورده و در عرصه دفاع از نظام خوش درخشیده، با چشم‌هاي خود مي‌بینند برخی ناراستان بیگانه با مردم که تنها هنرشان بدنام ساختن همین مردم است و از «رحماءبینهم» در باورشان خبری نیست؛ حالا هر روز به بهانه ای رئیس جمهور منتخب را مورد هجمه قرار مي‌دهند تا به خواسته‌هاي آنها در انتخاب وزرا تن دهد.

به گزارش بهار نیوز ، رئیس جمهور منتخب شاید این روزها یکی از مظلومترین افرادی است که در برابر بسیاری از زیاده خواهی‌ها و خط و نشان کشیدن‌های برخی افراد غیر مسؤول و نشریات خاص، با مشی اعتدال گرایانه و با صبر و سکوتش درحال برنامه ریزی برای فردای کشور است. این حق طبیعی رئیس جمهور منتخب است که خود در چینش نیروهای کابینه نقش آفرین باشد. خودش افرادی را انتخاب کند که فردا درقبال عملکردشان پاسخگو باشد.

بی شک کابینه تحمیلی کابینه خیره سری هاست، کابینه نامرادی‌ها و ناکامی هاست، کابینه نا امیدی هاست و این خیانت به رأی و امید مردم است. چه مظلومیتی از این بالاتر که مردمی که رئیس جمهورشان را انتخاب کرده اند خواستار عدم دخالت برخی افراد غیر مسؤول در انتخاب وزرا شوند؟ چه مظلومیتی از این بالاتر آنان که نتوانستند اندیشه شان را راهی پاستور کنند مدعی کابینه رييس‌جمهور منتخب شده اند و امروز به دنبال سهم خواهی هستند و با تحدید و تهدید‌هاي پیاپی خود به دنبال اثرگذاری بر انتخاب روحانی در ترکیب کابینه هستند.

آنان که با غوغا سالاری به دنبال تحمیل نیروهای خود در کابینه روحانی هستند باید خوب بدانند که مردمِ رأی داده به مشی روحانی نمی پذیرند رئیس جمهور پایبند به آرمان بلند مردم باوری با این امر و نهی‌هاي رایج چشم بر این همه رنگین کمان امید پدیدار شده در آسمان دل مردم ببندد. روحانی به احتمال فراوان به خوبي مي‌داند این همه شور و نشاط سیاسی ایجاد شده در کشور را چگونه مدیریت کند و سرفرازانه از اين اولين چالش بزرگ سربلند بيرون آيد. همه ما نيز كه به او اعتماد كرديم و نامش را در برگه‌‌هاي آراي‌مان نوشتيم و به صندوق‌ها انداختيم اميدواريم.


مردم به کابینه روحانی سخت امید بسته اند، حضور کابینه توانمند روحانی را در حد توان گره گشای مشکلاتشان مي‌دانند. بر این باورند که این کابینه با بهره گیری از نظرات خردمندانه بزرگان نظام مي‌تواند بسیاری از تهدیدهای داخلی وخارجی را به فرصت تبدیل کند، مي‌تواند کشور را از سخت ترین گردنه‌ها با درایت وتدبیر عبور دهد. روحانی باید بدون اثرپذیری از افراد زیاده خواه، خود ابتکار عمل را به دست بگیرد و با «نه» گفتن به این افراد که فاقد پایگاه و جایگاه مطلوب در بین مردم هستند، کابینه ای همسو با اهداف و برنامه‌هاي خود، وفادار به نظام وانقلاب و صادق با مردم را برگزیند و نباید نگران رأی اعتماد مجلس باشد چرا که مجلس برخاسته از اراده مردم بر مدار عقلانیت گام بر مي‌دارد و طبق میل برخی افراد که از کلام شان یاس ودلمردگی مي‌بارد حرکت نمی کند.

کابینه روحانی نشانگر این است که چه قدر به رأی مردم تن مي‌دهیم. نشانگر میزان پای بندی ما به آراء مردم است و ضرورت دارد رسانه‌ها با تبیین ضرورت استقلال رأی روحانی در انتخاب همکارانش، ضمن مشورت دهی به این منتخب مردم و نقش آفرینی به منظور ایجاد روحیه امید و وحدت در بین مردم، به دور از جنجال‌هاي رسانه ای به یاری روحانی بشتابند تا این منتخب مظلوم مردم حداقل خود بتواند همکاران خود را انتخاب کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار