در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۲
بهتر است برای درک بهتر این تناقض ، در پی تفسیر اصولگرایان از مفهوم اصولگرایی باشیم ، چرا که به نظر می رسد این روزها اصولگرایی معنایی جز منفعت طلبی و نان به نرخ روز خوردن ندارد.
یادداشت روز: پس از وقوع حادثه 22 بهمن قم در سال گذشته ، که طی آن جماعت جاهلِ تندرو در مراسم سخنرانی رئیس مجلس شواری اسلامی آشوب به پا کردند ، بسیاری از اصولگرایان ضمن ابراز ناراحتی ، این اتفاق را محکوم کردند و به حمایت از علی لاریجانی پرداختند. هرچند که بخشی از اصولگرایان تندرو واکنش خاصی به این اقدامات نشان ندادند و در قبال رفتارهای نابخردانه جماعتی که بی ترمز بودن را افتخار خود می دانند و به معرکه گیری و هتاکی عادت دارند ، سکوت اختیار کردند.

تا اینکه در هفته گذشته ، پس از گذشت شش ماه ، گزارش محرمانه ای از آن حادثه در کمیسیون امنیت ملی مجلس قرائت و تصویب شد تا در روزهای اخیر خبر قرائت آن در صحن علنی مجلس تیتر اصلی سایت ها و روزنامه ها را به خود اختصاص دهد و البته به لطف حمید رسایی محتوای گزارش زودتر از موعد منتشر گردد.

در این میان شاهد انتشار یادداشت ها و تحلیل هایی جالب در برخی رسانه های اصولگرا بودیم.

در یکی از سایت های اصولگرا ، یادداشتی حول موضوع حادثه قم و ریشه های وقوع آن  منتشر شده که نگارنده با کالبد شکافی حوادث مشابه ، که در 4 سال گذشته در مورد آیت الله هاشمی ، سید حسن خمینی ، جناب ناطق نوری و حضرات آیات امینی و جوادی آملی  رخ داده، نسبت به تکرار چنین اقداماتی ابراز نگرانی کرده و عاملین آن را عده ای آشوبگر و جاهل شمرده است.

اما نکته جالب آن است که در یادداشت مذکور، نگارنده زحمات زیادی برای تطهیر سایر اصولگرایان از این تندروی ها متحمل شده و در چند نوبت نسبت به یکی دانستن اصولگرایی و انقلابی گری با اقدامات افراطی و بی مبنای عده ای قلیل هشدار داده است.

در سالهای گذشته به کرّات شاهد وقوع چنین حوادثی بوده ایم ، درحالی که کمتر واکنشی از سوی دوستان اصولگرا به آن اتفاقات دیده شده ، شاید به این دلیل است که تعریفشان از انقلابی گری و اصولگرایی طی این چهار سال دستخوش تغییراتی شده و یا شاید هم مرگ به خانه ی همسایه رواست ! چگونه است که اگر ترکش معرکه گیران به مجلس سخنرانی شخصیت فرزانه ای چون آیت الله هاشمی برخورد کند و یا تندروی ها در مقابل مجتهد عظیم الشأنی چون آیت الله جوادی آملی رخ دهد ، هیچکس رگ گردنی نمی شود و اندیشه و قلم به سمت تفکیک اصولگرایی از افراطی گری نمی چرخد ؟!

هرچند که در نهایت ، تماس های تهدید آمیز مانع از قرائت گزارش قم شد ، اما چرا در ماه های منتهی به انتخابات که اصولگرایان به فتح قله ی یازدهم ریاست امیدوار بودند ، هیچ کس به فکر تفکیک مفهوم اصولگرایی از افراطی گری و ابراز تاسف از ماجراهای خاک خورده  نیفتاد ؟! چرا کمیسیون امنیت ملی مجلس در همان ایام به صرافت تهیه گزارش از نقش شاگردان آیت الله مصباح در قائله قم نیفتاد ؟ و آیا اگر سعید جلیلی به عنوان پیروز انتخابات معرفی می شد بازهم پرونده قائله قم به روی میز منصور حقیقت پور قرار می گرفت ؟

بهتر است برای درک بهتر این تناقض ، در پی تفسیر اصولگرایان از مفهوم اصولگرایی باشیم ، چرا که به نظر می رسد این روزها اصولگرایی معنایی جز منفعت طلبی و نان به نرخ روز خوردن ندارد.

برچسب ها: مصباح یزدی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار