در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۲
اگر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران به دنبال ارسال سیگنالی از عزمش برای ارتباط با آمریکا بود، اقدامی بهتر از انتخاب محمد جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه نداشت.

رویترز نوشت: اگر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران به دنبال ارسال سیگنالی از عزمش برای ارتباط با آمریکا بود، اقدامی بهتر از انتخاب محمد جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه، وجود نداشت.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری انتخاب، رویترز به نقل از منبع نزدیک به روحانی اخبار منتشر شده در خصوص انتخاب ظریف به عنوان وزیر خارجه را تایید کرد.

به گفته ی دیپلمات ها، ظریف که مسلط به زبان انگلیسی است دکترای خود را از دانشگاه دنور اخذ کرد و در مرکز چندین مذاکره محرمانه بین تهران و واشنگتن در جهت برقراری روابط بوده است.

آن مذاکرات به دلیل بی اعتمادی عمیق بین ایران و امریکا با شکست مواجه شد. 

انتخاب ظریف نشانگر آن است که رئیس جمهور میانه رو ایران در پی تلاشی دیگر در جهت خروج از بن بست است.

یک دیپلمات ارشد غربی که بارها با ظریف برخورد داشته است می گوید: او همیشه تا آنجاکه ممکن بود به دنبال بهبود روابط از راه های مشخص و هوشمندانه بود.

این دیپلمات غربی اضافه کرد: ظریف فردی است که شناخت بسیار خوبی از آمریکا دارد و با وجود تمامی مسائل گذشته، فردی است که واشنگتن به خوبی او را می شناسد.

با این حال، رای اعتماد مجلس ایران به ظریف سیگنال مثبت و قدرتمندی به آمریکا خواهد بود.

در ادامه این گزارش رویترز آمده است: دفترچه تلفن ظریف در واشنگتن شماره های جو بایدن معاون رئیس جمهور، چاک هیگل وزیر دفاع و مقامات امنیت ملی امریکا را در خود جای داده است.

این دیپلمات نرم خو پس از روی کار آمدن احمدی نژاد از حضور در تیم هسته ای ایران کنار کشید.

در سال 2007، او پس از هفت سال به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل به نیویورک بازگشت و خود را در شرایطی همراه با دیپلمات های به حاشیه رفته احمدی نژاد، مشاهده کرد.

از همان زمان، ظریف مشاور ارشد وزیر خارجه ایران شد که تا سال 2010 چنین منصبی داشت اما از سال 2011 مدیر بین الملل دانشگاه آزاد شد.

دنیس راس دیپلمات کهنه کار آمریکا و مشاور سابق اوباما در امور خاورمیانه می گوید: انتخاب او در واشنگتن و اروپا به عنوان این نشانه تلقی می شود که روحانی قصد تعامل با غرب است.

وی افزود: با این حال ظریف فردی نیست که به آمریکا لطفی کند.

برنت اسکوکرافت مشاور امنیت ملی جرج اچ دبلیو بوش ضریف را فردی معقول خواند اما گفت که این امر بستگی به آزادی عملی است که به او داده خواهد شد.

دیپلمات های غربی می گویند، ظریف مذاکره کننده اصلی ایران در آخرین تلاش تاثیرگذار خود، در پی مذاکره برای دستیابی به توافقی بزرگ بین واشنگتن و تهران پس از 11 سپتامبر بود.
برچسب ها: رویترز ، روحانی ، ظریف
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار