در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۲
احمدی‌نژاد بعد از رفتن از پاستور به کجا می‌رود؟ این سوالی است که ذهن برخی از مردم و رسانه‌ها را به خود مشغول کرده است؛ کسی که هشت سال جزو خبرسازان کشور بوده و به قول خود و نزدیکانش در دولت، در تاریخ ماندگار شده است و به خاطر برخی اظهارات و مواضعش بیش از آنچه تصور می‌شد در دنیا شناخته شد.

به هر حال هشت سال گذشت و او از پاستور رخت برمی‌بندد و کلید پاستور را تحویل روحانی خواهد داد. اما اینکه او روز یکشنبه و روزهای بعد از آن، کجا خواهد رفت سوالی است که از مهدی کلهر، مشاور مطبوعاتی او در دولت نهم پرسیده‌‌ایم؛ در اذهان هست که مهدی کلهر در مصاحبه‌ای نسبت به برخی رویه‌ها انتقاد کرد و پس از آن بود که به همراه 13 نفر از مشاوران رئیس‌جمهور در سال89 حکم برکناری دریافت کرد. شاید او هنوز جزو افرادی باشد که به سبب همکاری با احمدی‌نژاد، با روحیات و اخلاق او بیشتر آشنا باشد، به همین سبب بود که آینده احمدی‌نژاد را از او جویا شدیم. مشروح گفت‌وگوی مهدی کلهر با آرمان در ادامه می‌آید:

امسال هم مانند سال‌های گذشته آقای احمدی‌نژاد در مراسم روز قدس سخنرانی خواهد کرد؛ با این تفاوت که امسال آخرین حضور وی به‌عنوان رئیس‌جمهور در مراسم روز قدس است. به نظر شما آیا امسال هم مانند سال‌های گذشته اظهاراتی خواهند داشت که محل بحث شود؟
آرمان فلسطین برای جمهوری اسلامی از همان ابتدا مشخص و معلوم بوده است. ایران از ابتدای انقلاب درباره رابطه با آمریکا و رژیم‌صهیونیستی خط قرمزهایی را برای خود ترسیم کرده و در هر تظاهرات و راهپیمایی‌ای از همان زمان شعار مرگ برآمریکا و اسرائیل سر داده می‌شد. موضع ما از ابتدای انقلاب درمورد رژیم‌صهیونیستی مشخص و معلوم است و تاکید داریم که اسرائیل باید نابود و محو بشود. حضرت امام(ره) بارها گفته اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود. امسال هم آقای احمدی‌نژاد مواضع گذشته‌اش را تکرار می‌کند. البته تشخیص بر عهده خودشان است.

آقای احمدی‌نژاد بارها و بارها عنوان داشته که صحبت‌هایی با مردم درباره دوران ریاست‌جمهوری‌اش دارد و می‌خواهد تا مسائلی را بیان کند. دو بار در صداوسیما حضور یافت اما به موضوع خاصی اشاره نکرد. به‌نظر شما در سخنرانی روز قدس ناگفته‌هایشان را خواهند گفت؟
خیر؛ همیشه روال روز قدس و سخنرانی‌های این روز بر این مبنا بوده که راجع به مسائل منطقه و آرمان ایران که نابودی اسرائیل است، صحبت شود بنابراین بعید می‌دانم راجع به نارواهایی که در دوران مسئولیتشان به نسبت به وی روا داشته شده از طریق این تریبون، صحبت کنند. احمدی‌نژاد یک شخصیت مردمی در کشور هستند.

گفته شد که از رئیس‌جمهور شکایت شده و او باید چند روز پس از پایان دوران ریاست‌جمهوری در دادگاه حاضر شود. تحلیل شما از این شکایت و حضور احمدی‌نژاد در دادگاه چیست؟
اینکه یک قوه قانونی مثل مجلس از رئیس‌جمهور به خاطر اجرا نکردن برخی از مصوبات ناراحت و شکایت داشته باشد، طبیعی و حق قانونی قوه مقننه است ولی تخریب چهره ریاست‌جمهوری در این سال‌ها درست نبود. این بی‌انصافی بود چون یک شخصیت مردمی و از جنس مردم هستند. اینکه یک نفر شکایت کرده یا می‌خواهد شکایتی را تقدیم دادگاه کند، حق قانونی آن شخص است و مسلما آقای احمدی‌نژاد مثل هر شهروند ایرانی از خودشان دفاع خواهد کرد. برخی رفتارها که با آقای احمدی‌نژاد در مجلس شد، درست نبود.

در خبرها از آینده آقای احمدی‌نژاد صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌هایی می‌شود. عده‌ای می‌گویند بنیاد بهار را با همراهی آقای مشایی تاسیس خواهد کرد. به نظر شما آینده آقای احمدی‌نژاد چگونه رقم خواهد خورد و آیا حزب یا نهادی شبیه به این را تشکیل خواهند داد؟
آینده احمدی‌نژاد را باید از خودش پرسید، ولی تاسیس دفتر برای رئیس‌جمهور سابق حق مسلم آن رئیس‌جمهور است و کسی هم نمی‌تواند منکر آن شود. هر رئیس‌جمهوری که کارش تمام می‌شود، یکسری مراجعه‌کننده و ارباب‌رجوع و دوستانی دارد که با وی گفت‌وگو و دیدار خواهند داشت. داشتن دفتر حق آقای احمدی‌نژاد است اما اینکه حزب تشکیل دهد، بعید است البته باید از خودشان سوال کنید. در جریان حزب یا بنیاد بهار نیستم. تشکیل بنیاد هم مربوط به آقای مشایی است و چندان در جریان کارهایشان نیستم.

این دو یعنی آقایان مشایی و احمدی‌نژاد، همیشه با هم هستند. قطعا اگر بنیاد تشکیل شود، آقای احمدی‌نژاد در کنار مشایی خواهد بود. درست است؟
آقای احمدی‌نژاد و آقای مشایی با هم دوست وهمکار قدیمی هستند، اگر بنیادی تشکیل شود که من چندان در جریانش نیستم، آنها مسلماً با هم همکاری خواهند کرد. آقای مشایی بیشتر در جریان تشکیل بنیادی است که به آن اشاره کردید. این ایده برای مشایی بود، بهتر است از خودشان سوال کنید.

آقای احمدی‌نژاد مجوز تشکیل یک دانشگاه را برای خودشان صادر کردند. چرا به‌دنبال تاسیس دانشگاه هستند؟
آقای احمدی‌نژاد از اول هم متعلق به قشر دانشگاهی بوده است. مسلماً با توجه به درخواست‌های مکرری که از وی برای بازگشت به دانشگاه شده، چنین تصمیمی را گرفته است. به‌نظرم آقای احمدی‌نژاد بعد از پایان مسئولیت‌شان به خانه خودشان که دانشگاه است، باز خواهند گشت و درآنجا مشغول تدریس خواهند شد؛ اما اینکه دانشگاهی را با توجه به دریافت مجوز راه‌اندازی کنند، من هم مثل شما خبرش را شنیده‌ام و فکر می‌کنم بعد از پایان مسئولیت به دانشگاه برخواهند گشت. بسیاری از دانشگاهیان خواهان حضور احمدی‌نژاد در خانه خودش هستند.

با توجه به نزدیکی شما به آقای احمدی‌نژاد و شناخت روحیاتشان، آیا چهار سال بعد در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت خواهند کرد؟
تا چهار سال زمان زیادی باقی است بنابراین نمی‌شود درمورد مسائل مختلف به‌ویژه در عرصه سیاست، پیش‌بینی و آینده‌نگری کرد. در طول انتخابات اخیر چهار روز مانده به انتخابات هم کسی نمی‌دانست که چه کسی رئیس‌جمهور می‌شود اما آنچه از روحیاتشان سراغ دارم، اینکه در طول 60-50 سالی که عمر داشته‌اند، همیشه سختکوش و زحمتکش بوده‌اند؛ در دوره دانشجویی و حتی بعد از آن هم همیشه کارهای سخت و غیرممکن را انجام می‌داد. هیچ‌گاه از انجام وظیفه و مسئولیت شانه خالی نکرده‌اند. امروز و حتی در آینده‌ هم، همین‌طور خواهند بود. از زمان فرمانداری خوی تا زمان استانداری‌شان تا زمان شهرداری‌شان به‌دنبال انجام وظیفه بوده وهستند؛ شخصیتی خاکی، مردمی و عاشق مردم هستند. مسلما هر جا مسئولیتی باشد، انجام خواهند داد.

شما مشاور رسانه‌ای در دولت نهم بودید. آیا قصد تاسیس روزنامه به‌عنوان تریبون رسمی احمدی‌نژاد را ندارید؟
20 سال پیش قصد راه‌اندازی روزنامه داشتم که متاسفانه زمین خورد و دیگر تا امروز ادامه ندادم. آقای احمدی‌نژاد تریبون زیاد دارند؛ سایت‌های زیادی هستند که برایشان و درجهت عقایدشان حرکت می‌کنند، افراد زیادی هم هستند که این کار را انجام می‌دهند اما ترجیح می‌دهم این کار را انجام ندهم.
برچسب ها: روحانی ، کلهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار