در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۲
در طول سالهای گذشته روزگار سختی بر دانشگاه و دانشجو گذشت. تحمل این دشواری­ها و نابسامانی­ها تنها با امید به آینده میسر بود. امید به روزهایی که فضای ننگین پادگانی از دانشگاه رخت بندد و سایه سنگین بازی های سیاسی از سر دانشگاهیان کوتاه گردد. امروز که چشم انداز روشن تری برای تحقق این انتظاراتِ به­حق پدیدار گشته، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران _بقیت السیف جنبش اصیل دانشجویی با سابقۀ هفت دهه صبر و ایستادگی_شناسایی کاستی های پیشین ، یافتن راه حل آن ها و بیان مطالبات نادیده دانشگاه را وظیفه خود می داند

ما دانشجویان دشواریها و فشارهای گذشته را دیده و با تمام وجود حس کرده ایم، بنابر این انتظار داریم تغییراتی در مسیر امید و اعتدال را ببینیم و حس کنیم. چنانچه نشانه های این تغییرات و اراده مسئولان در اصلاح آلودگی­ها و کژی­ها مشهود باشدصبر و شکیبایی در مسیر طولانی اصلاحات نیز آسان­تر خواهد شد. انتخاب مناسب افرادی که عهده دار ریاست دستگاه آموزش عالی کشور، دانشگاه ها و دانشکده ها می‌شوند به عنوان اولین و مهم ترین نشانه تغییر هم می تواند نوید بخش راهی روشن باشد یا دلسردی و نومیدی به بار آورد.

امروز تهدیدهای کسانی شنیده می شودکه گویی هنوز پیام رأی معنادار مردم را درنیافته اند و فشارهای پنهان و آشکاری به عناوین مختلف برای ممانعت از واگذاری مسئولیت وزارت علوم­ به شخصیت­های اصلاحگرا وجود دارد. بسیاری از اصلاح طلبان هنوز با محدودیتهای فراوانی مواجه­اند، اما هستند اصلاحگران معتدلی که توان مدیریت جامعه علمی کشور و پشتیبانی از آن دربرابر فشارهای بیرونی را دارند. با پایمردی منتخبان ملت و به یاری خداتصدی این افراد بر دستگاه آموزش عالی میسر خواهد شد. چند صباحی است شادی و امید در جامعه­ما و بخصوص درمیان دانشگاهیان جانشین یأس و اندوه شده­است. شادمانیِ امروز جامعه ناشی از امید به گام نهادن در راهی است که هنوز در ابتدای آن ایستاده­ایم. مشاهده عزم منتخب مردم دراین راه قطعاً به روشنیِ افق کمک خواهدکرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار