در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۳۱۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲
به گزارش آسوشیتدپرس، درست چند روز بعد از پیروزی حسن روحانی در انتخابات اخیر ایران، مشاوران ارشد و متحدان او در جلسه‌ای استراتژیک پشت درهای بسته در اتاق فکری که ریاست آن را رئیس‌جمهور جدید بر عهده دارد گردهم جمع شدند.
خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی با عنوان «حلقه اطرافیان نزدیک رئیس‌جمهور ایران لهجه غربی دارند» به موضوع تحصیل عده‌ای از اطرافیان حسن روحانی در دانشگاه‌های غربی توجه ویژه‌ای نشان داد و البته به نقل از برخی کارشناسان تاکید کرد که تحصیل در غرب به معنای داشتن تفکر غربی نیست.

به گزارش سلام نو، این خبرگزاری در این گزارش مدعی شده است: درست چند روز بعد از پیروزی حسن روحانی در انتخابات اخیر ایران، مشاوران ارشد و متحدان او در جلسه‌ای استراتژیک پشت درهای بسته در اتاق فکری که ریاست آن را رئیس‌جمهور جدید بر عهده دارد گردهم جمع شدند. این گروه برنامه‌ها، یادداشت‌ها و گزارشات سیاسی و علاوه بر اینها چیزی جدید را با خود همراه داشتند و آن مدارک دانشگاهی اخذ شده از دانشگاه‌های غربی بود!

آسوشیتدپرس افزود که انتظار می‌رود روحانی بلافاصله پس از ادای سوگند، اعضای کلیدی دولتش را اعلام کند. به احتمال خیلی زیاد، هسته تیم او متشکل از شخصیت‌هایی خواهد بود که دارای مدارک دانشگاهی از دانشگاه‌هایی در کالیفرنیا، واشنگتن و لندن هستند. خود روحانی هم در اسکاتلند تحصیل کرده است.

این خبرگزاری ادامه داد: آنچه روشن نیست این موضوع است که آنها واقعا تا چه‌اندازه می‌توانند در سیاست‌های ایران نفوذ داشته باشند و به تقویت دیپلماسی ارتباطی احتمالی نظیر گفت‌وگوی مستقیم با آمریکا یا پیشرفت احتمالی در مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران بپردازند. تردید اندکی وجود دارد که روحانی رویکردی بسیار آرام‌تر و سنجیده‌تر را دنبال خواهد کرد. این خود به تنهایی می‌تواند به تلاش‌ها برای احیای روابط تیره با اروپا و فراهم شدن امکانات برای انجام معامله پس از آغاز دوباره گفت‌وگوهای هسته‌ای کمک کند. اما وجود اطرافیان تحصیلکرده غرب در اطراف روحانی به معنای آن نیست که ایران پس از پیروزی او در مسیر کاملا جدیدی قرار گیرد.

آسوشیتدپرس افزود که «روحانی که یک روحانی و مذاکره‌کننده هسته‌ای ارشد پیشین ایران است، در مقابل نظام اسلامی قرار ندارد» و در عین حال اشاره کرد که در تمامی موارد مهم رهبر معظم ایران حرف آخر را می‌زند. این گزارش حاکی است که روحانی که وجهه بین‌المللی ایران است، به جای آنکه در صحنه جهانی به انتقادات تند بپردازد، وظیفه تدوین صورت جدیدی از گفت‌وگو را به عهده خواهد داشت.

این گزارش در ادامه به برخی از اسامی مطرح که احتمالا در کابینه و پست‌های کلیدی دولت روحانی حضور خواهند داشت پرداخته و به اسامی نظیر محمود واعظ، محمدجواد ظریف و حسین موسویان اشاره کرده است. در ادامه به حسن فریدون برادر روحانی به عنوان کسی که به چینش اعضای کابینه او کمک می‌کند، اشاره شده است.

آسوشیتدپرس همچنین به محمد نهاوندیان، محمدرضا نعمت‌زاده برای تصدی وزارت نفت اشاره می‌کند و می‌افزاید که با این حال نام بیژن زنگنه نیز مطرح است. در پایان نیز به گزارشاتی درباره انتخاب احتمالی محمد فروزنده به‌عنوان مذاکره‌کننده هسته‌ای، یا علی‌اکبر ولایتی برای وزارت امورخارجه اشاره می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار